32- انرژی برق آبی یا هیدرولیک را توضیح دهید

ماشین های پرس هیدرولیک نیروی لازم برای انجام عملیات پرس را از حرکت یک پیستون که در داخل یک سیلندر حرکت می کند بدست می آورند. علاوه بر این انواع روغن هیدرولیک می تواند حرارتی که در دستگاه به وجود می آید را انتقال دهد و فشار لازم در آن را تامین کند. علاوه بر این روغن هیدرولیک می تواند از اجزای مختلف یک سیستم در برابر اصطحکاک و سایش محافظت نماید و از زنگ زدگی آنها جلوگیری کند. سفت شدن فرمان و مقاومت آن در برابر چرخش نیز از علائم دیگر فساد روغن هیدرولیک فرمان خودرو است. روغن هیدرولیک شرکت مارال در 3 گرید (32 , 46 , 68) تولید می شود که دارای پایداری حرارتی بالا , محافظت خوب در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد که از آن در پرس های سبک و سنگین , جعبه لینگ انواع کمپرسور ها , یاتاقان های ضد اصطکاک و سیستم های انتقال قدرت هیدرولیک و … استفاده می شود روغن های هیدرولیک مارال با استفاده از روغن های پایه معدنی مرغوب و مواد افزودنی تهیه می شود.

یکی از نکات مهمی که در استفاده از این محصول بایستی مورد توجه قرار گیرد، شرایط نگهداری و تعویض روغن هیدرولیک صنعتی می باشد. پرس هیدرولیک یکی از تجهیزات مورد نیاز جهت قالب دهی مواد است مقدار و اندازه فشار تامین شده به وسیله سیلندر برای دستگاه های مختلف پرس هیدرولیک متفاوت است . در این حالت، دستگاه کنترل با کشش آن قدر گاو آهن را بالا می برد تا کشش به مقدار قبلی پایین رود و تراکتور حرکت خود را ادامه دهد. همچنین این نوع روغن ها دارای غلظت و ویسکوزیته مناسبی دارند و غیر سمی هستند. هنگامی که مطمئن نیستید که از چه چیزی استفاده کنید، میتوانید روغن کمپرسور هیدرولیک 68 درجه یا 100 جه را انتخاب کنید.

بعید به نظر می رسد که این سرمایه ها بتوانند هرمی عظیم بسازند. بهترین راه برای پاسخ به این سوال تجربهی شخصی است. برای شارژ از سیستم آلترناتور یا همان دینام استفاده میشود. در صورتیکه نخواهیم از شیلنگ استفاده کنید میتوانید با ظرف کوچک دیگری مایعات را از درون ظرف جدا کنیم. زمانی که لاستیک خودرو شما پنچر می شود برای تعویض لاستیک پنچر شده با لاستیک زاپاس نیاز دارید تا لاستیک را از روی زمین بلند کنید، این جا است که به اهمیت جک پی می برید. این محصول که توسط برند نووا به تولید رسیده است یکی از ابزارهای مکمل جک خودرو به شمار می رود. که این کمک به به حداقل رساندن تشکیل لجن مضر است که قابلیت اطمینان و پاکیزگی سیستم را فراهم می کند. شرکتهای تولیدکننده و واردکننده جکهای هیدرولیک مختلفی در کشور وجود دارند که به برخی از آنها در زیر اشاره میکنیم. تصور اشتباهی بین برخی افراد وجود دارد این است که تمام روغن های هیدرولیک را یکسان می دانند و در بسیاری از موارد فروشندگان برای تمامی ماشین ها یک نوع روغن را توصیه می کنند , در صورتی که این چنین نیست زیرا برخی از خودرو ها از روغن مخصوص گیربکس اتوماتیک (ATF) استفاده می کنند و برخی دیگر از خودرو ها از روغن های پایه سنتزی استفاده می کنند.

روغن هیدرولیک سنتتیک با پایه فسفات استر که به دلیل واکنش پذیری که بین الکل های آروماتیک و اسید فسفریک به وجود می آید، در مقابل حرارت بالا و آتش مقاوم است. این مدار طوری طراحی شده که پس حرکت کامل سیلندر رو به جلو ،موتور شروع به گردش کند. سیستم فرمان هیدرولیک از تسمه، چندین شیلنگ، پمپ، جک، روغن و شیر هیدرولیک به همراه قطعات معمول در سیستم فرمان تشکیل شده است که با عملکرد خود روغن با فشار در سیستم هیدرولیک جریان پیدا می کند و عمل گردش فرمان توسط راننده را تسهیل می بخشد. یکی از روغن های پرکاربرد و مهم در خودرو ها , روغن های هیدرولیک می باشد که وظیفه روانکنندگی و انتقال قدرت را در فرمان خودرو بر عهده دارد. مهندس رامین ساعی بصورت تخصصی هدایت تیم طراحی و اجرایی را هدایت می کند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با hydraulic 540 pto وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.