پاداش تمام این حذفیات افزایش شتاب خودرو شما است

نصب کیت مکش روی خودرو باعث میشود تا هوای بیشتر و مناسبتری وارد سیلندرها شود، عمل احتراق بهتر صورت گیرد و درنهایت، شتاب خودرو افزایش پیدا کند. عمل احتراق بهتر صورت گیرد و درآخر، سرعت خودرو افزایش یابد. نوع خود خودرو و همچنین کیفیت ساخت خود فیلتر هوا نیز در این مورد دخیل بوده و یک فیلتر هوای با کیفیت، معمولا مدت زمان بیشتری می تواند عمل فیلتراسیون هوا را در خودرو انجام دهد به این ترتیب نمی توان مدت زمان مشخصی را برای تعویض فیلتر خودرو در نظر گرفت. اگر پمپ بنزین خراب باشد و میزان دقیق و درستی از بنزین را پمپاژ نکند میتواند باعث ایجاد مشکلات عدیده و بسیار زیادی در روند احتراق و عملکرد سوپاپ ها و همچنین شتاب خودرو ایجاد کند. در اینجا تاثیر سوپاپ ها در شتاب گیری اتومبیل را بررسی خواهیم کرد. معمولا خودرو هایی با دیفرانسیل عقب در زمینه شتاب گیری عملکرد بهتری دارند و میتوان گفت در صورت عقب بودن دیفرانسیل یک خودرو، نیرو محرکه موتور که به چرخ ها وارد میشود ابتدا به چرخ های عقبی وارد شده و اتومبیل را وادار به حرکت میکند؛ این نوع از حرکت باعث شتاب گیری هرچه بیشتر نسبت به حرکت از طریق چرخ های جلویی خواهد شد.

افزایش شتاب خودرودر صورتی که انژکتور به دلیل احتراق های ناقص کثیف و یا خراب شده باشد، میزان شتاب گیری خودرو و حتی سرعت آن بسیار کاهش پیدا میکند. کثیفی انژکتور تزریق سوخت را کاهش میدهد و سبب به هم خوردن توازن سوخت و هوا میشود. در این سطح از تیونینگ – پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و توان خودرو و سرعت اولیه در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد با افزایش قدرت قابل مشاهده میباشد . در ایسیو پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی ، میزان اکسیژن ورودی و تغییرات دریچه گاز تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و سرعت اولیه و افزایش قدرت ۲۰ تا ۴۰ درصد همراه می باشد. همچنین با اعمال گشاد کردن داخل سیلندر، این امکان فراهم میشود که با بزرگ شدن ورودی سوخت و هوا به داخل محفظه، مقدار بیشتری ماده اولیه انفجار وارد سیلندر شود تا سرعت خودرو افزایش یابد. در این حال پس از بالا آمدن پیستون، مخلوط سوخت و هوا به مجرای تخلیه رانده میشود و قدرت انفجار را کم میکند. این گازها توسط مبدل کاتالیست فیلتر میشود تا میزان آلایندهها در آن کاهش پیدا کند.

در ایسیو – پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی ، میزان اکسیژن ورودی و تغییرات دریچه گاز تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و سرعت اولیه و افزایش قدرت ۱۵ تا ۲۰ درصد همراه می باشد. ریمپ STAGE 3 برای مشتریانی که تمایل به شرکت در پیست مسابقه های اتومبیل رانی دارند انجام میشود که با تغییرات اصلی در برنامه پاشش سوخت قدرت و شتاب بسیار بالایی را تجربه می کنند. ریمپ STAGE2 برای مشتریانی که تمایل به افزایش قدرت و شتاب اولیه خودروی خود در جاده های بیرون شهری دارد انجام میشود . فرسودگی صدا خفه کن اگزوز سبب میشود که دودها به راحتی از اگزور خارج نشود و تنفس موتور دچار اختلال شود. فیلتر هوا یکی از فیلترهای خودرو است که کثیف بودن آن سبب اختلال در تنفس موتور میشود. شمعهای معیوب انفجار خفیفی ایجاد میکند و سبب کاهش سرعت خودرو میشوند. این اتفاق قدرت انفجار را کم میکند و کارایی موتور را پایین میآورد. این اتفاق زمانی رخ میدهد که دمای دیواره سیلندر و پیستون بالا باشد و حرارت در سوخت انفجار ایجاد کند. تنبلی خودرو به دلیل اشکالات فنی رخ میدهد که در ادامه به بررسی مهمترین عوامل کاهش شتاب خودرو میپردازیم. ضمنا این ربمپ استیج ۲ در خودروهای که از سوخت با کیفیت استفاده و تقویت مکانیکی موتور از جمله تغییرات در هدرز و کیت مکش و انواع تقویت کننده های موتور دارا می باشد، خوب جواب میدهد .

با این حال، به طور متوسط پیشنهاد می شود در شهرهای شلوغ و آلوده، اگر از فیلتر هوای معمولی استفاده می کنید، هر ۵ هزار کیلومتر یک بار فیلتر هوا را تعویض نمایید. اما در شهر های آلوده تر پیشنهاد می شود که این بازه زمانی را کمتر کرده و هر ۳ الی ۴ هزار کیلومتر فیلتر هوای خودرو خود را تعویض نمایید. تعویض فیلتر هوا معمولا در هر بازه زمانی تعویض روغن خودرو ، انجام می گردد. بهتر است هر 6 ماه یک بار آن را پیش تعمیر کار ببرید و از او بخواهید تا ماشین شما را چک کند و اگر خرابی داشت آن را نیز درست کند . تمامی کارخانجات خودرو سازی برای حفظ محیط زیست و به دست آوردن گواهی نامه های بین المللی خودروهایشان را به گونه ای پروگرام ریزی می نمایند که بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از حداکثر قدرت موتور خودرو را کسب ننمایند و در این صورت موتور خودرو نمی تواند به حداکثر قدرت و عملکرد خود دست یابد. این هوا ورودی به موتور قبل از وارد شدن به محفظه احتراق از فیلتر هوای خودرو گذشته تا بدون آلودگی و گرد و غبار ، وارد موتور خودرو شود .

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد {ایران کارز|افزایش شتاب خودرو ایران کارز|افزایش شتاب ماشین|شتاب ماشین|شتاب|افزایش شتاب خودرو} لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.