معرفی تکنولوژی دارک فایتر هایک ویژن و بررسی مشخصات فنی آن ها

کماپانی هایک ویژن از تولیدکنندگان بزرگ و مطرح در زمینه سیستم های مداربسته امنیتی و همینطور سیستم های ضد سرقت در جهان می باشد. این شرکت به واسطه این که محصولات خود را هر ساله با بالاترین کیفیت ممکن تولید می کند توانسته مشتریان بسیار زیادی را در اقصی نقاط جهان به خود جذب کند. البته این محبوبیت زیاد هایک ویژن نیز بی دلیل نمی باشد و علاوه بر کیفیت بالای محصولات همچنین به آخرین تکنلوژی های روز دنیا نیز مجهز شده اند.

یکی از این تکنولوژی هایی که اخیرا شرکت هایک ویژن آن را طراحی کرده، تکنولوژی دارک فایتر هایک ویژن می باشد که یکی از فناوری های پیشرفته در صنعت دوربین مداربسته می باشد. هایک ویژن این تکنولوژی را در برخی از دوربین های مداربسته تحت شبکه خود به کار برده است. با استفاده از این تکنولوژی دوربین می تواند، در هنگام شب و در مکان هایی که تاریک می باشند، تصاویر را به صورت رنگی در می آورد و همچنین این تصاویر با کیفیت و وضوح بسیار بالا ارسال می شوند.

در نتیجه با استفاده از دوربین های دارک فایتر هایک ویژن دیگر مشکلی برای کیفیات بالای تصاویر در شب نخواهید داشت. در ادامه ی این مطلب قصد داریم به بررسی مشخصات فنی دوربین های دارک فایتر هایک ویژن بپردازیم.

مشخصات فنی دوربین های دارک فایتر هایک ویژن

در حقیقت دوربین های دارک فایتر هایک ویژن می توانند حتی در مکان هایی کم نور و با لوکس نوری 0.001، تصویر خروجی را به صورت رنگی دراورده و نمایش دهند. به طور کل  در طراحی دوربین های دارک فایتر هایک ویژن از چشم انسان الهام گرفته شده است. چشم انسان تمام رنگ های موجود را با استفاده از سلول های خود دریافت کرده و در داخل مغز پردازش می کند و در نهایت شما با چشم هایتان می توانید تمام تصاویری که مشاههده می کنید به صورت رنگی باشند. در نتیجه دوربین های دارک فایتر هایک ویژن نیز همانند چشم های انسان عمل می کنند و می توانند تصویر محیط را به صورت رنگی درآورند.

از جمله سنسور ها و امکانات به کار رفته در دوربین های دارک فایتر هایک ویژن که باعث می شوند تصاویر رنگی باشند را می توان موارد زیر اشاره کرد:

به کار بردن لنز های چند مگاپیکسلی CMOS، قابلیت فیلم برداری 1080P با سرعت 60 فریم بر ثانیه، فرمت های ویدوئویی 3 گانه، قابلیت 3D DNR، قابلیت WDR و قابلیت 120db که باعث می شوند تصویر با کیفیت بالا و بدون هیچ نویزی ارسال شوند.

همچنین اخیرا شرکت هایک ویژن برای دوربین های دارک فایتر یک لنز جدید به نام لنز DarkEye معرفی کرده که باعث می شود کارایی دوربین های دارک فایتر هایک ویژن به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه این دوربین ها با استفاده از این لنز می توانند حداکثر کارایی خود را نشان دهند و تصویر محیط را با کیفیت بالایی نشان دهند.

موارد استفاده از دوربین های دارک فایتر نیز اغلب در فضا های خارجی و در مکان هایی که از نور بسیار کمی بهره می برد کاربرد دارد. این دوربین ها را بیشتر در فضا هایی همانند پارک ها، جنگل ها، فرودگاه ها و در مکان هایی که نیاز به تصویر رنگی می باشد مورد استفاده قرار می دهند. دوربین های دارک فایتر هایک ویژن در کیفیت های 2، 4، 6 و 8 مگاپیکسل در دسترس عموم و قابل خرید می باشند.

در ادامه ی این مقاله به معرفی دو مدل از بهترین دوربین های دارک فایتر هایک ویژن می پردازیم.

منبع: aftabir.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.