معرفي 3 نهال گردوي پر طرفدار در بازار جهان

درخت گردو اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی از تلافی u.c-56-,224 و قدرت رشد درخت گردو اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی متوسط بوده و بطور نیمه راست رشد میاسرائیلی خوشه ای د و یه رقم بسیار امید بخش تجاری محسوب می شود . درخت گردوی اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی با باردهی و عملکرد بسیار زیاد و ساختار میوه بسیار بالا و درشت و پوست کاغذی عالی می باشد.مغز این رقم بسیار سفید و حتی در تابستان های خیلی گرم کیفیت سفید بودن گردو تحت تاثیر قرار نمی گیرد. گردو اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی با ساختار بدنه ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان ، لرستان ، اسرائیلی خوشه ای ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و …

نهال گردو هیبریدی
درخت گردو چندلر آجیل هایی با پوست نازک تولید می کند که رنگ آن بسیار روشن است.چندلر بصورت متوسط تا شدید رشد می کند.و ارتفاع آن تا15متر نیز می رسددر رابطه با این درختان باید بسیار در باردهی و آبیاری آن دقت لازم را داشت.کم آبی موجب کاهش کیفیت محصول درخت شما می شود حتما باید به آبیاری درخت در فصل مناسب خود دقت لازم را داشته باشید در فصل سرما درخت به مقدار کمتری آب نیازمند است.فاصله کاشتباید نهال گردو چندلر را در فاصله ی 7 5 5بکارید تا بهره وری بهتری را شاهد باشید.هرساله با بالارفتن سن درخت باردهی آن نیز بیشتر می شود در سال های اول و دوم و سوم خیلی شاهد باردهی بالا نخواهید بود اما با گذشت زمان محصول دهی بسیار بیشتر است.البته مقدار باردهی تا ده سالگی رو به افزایش است از آن پس میزان باردهی ثابت می ماند.ناگفته نماند باردهی درخت به رسیدگی و نگهداری درخت گردو توسط باغدار نیز بستگی نهال گردوی زودبازده دارد.

نهال گردو را چگونه بکاریم این که چه نهال گردویی برای منطقه شما بهتر است بستگی به آب و هوای آن منطقه دارد شما می توانید با ما تماس بگیرید و ما می توانیم در مورد ویژگی های مختلف زمین شما از جمله ارتفاع ، دمای سال ، رطوبت ، نوع خاک و سایر عوامل به شما کمک کنیم تا نهال گردو مناسب خود را بکارید. درخت گردو چندلر از سال اول که درختان خود را کاشته اید شروع به تولید گردو می کند. مطالعات نشان میدهد؛ مصرف گردو به همراه سایر مغزها باعث کاهش سطح کلسترول LDL (کلسترول مضر) تا ۱۶ درصد خواهد شد که یکی از فاکتورهای اصلی در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.

ضمنا باغداران عزیزتوجه داشته باشند که گردوی اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی از ارقام گردوی پوست کاغذی حساب میشود که نیاز صد درصد به گرد افشان دارد که شما باید همراه هر ۱۵ اصله نهالی که میکاریم ۲ درخت برای گرده افشان داشته باشیم که کیفیت باروری باغ شما تضمین گردد. از ویژگی های بارز نهال گردو اسرائیلی خوشه ای پوست کاغذی ، زود بازده بودن (باردهی از سال اول) و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین دیر گل بودن که باعث میشود درفصل بهار که اغلب باغات گردوی کشورمان دچار سرما زدگی میشود این رقم مقامت خوبی در برابر سرمای بهاره نشان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.