ماسک راهی مطمن برای جلوگیری ز همه گیری های ویروس

ماسک ها امروزه نقش بسیار مهمی در سلامتی ما دارند به طوری که جزو ملزومات ما در زندیگ شده اند و بدون ماسک ها امروزه نمی توان زندگی مرد.

شرکت مدیکالا طب از بهترین تولید کننده های ماسک در ایران است برای خرید ماسک می توانید به وب سایت مدیکالاط ب مراجعه کنید.

 

روش تمیز کردن کامل اتاق آزمایش

راهنمای تهیه نظافت اتاق امتحان بدون داشتن دید واضح از نظافت کامل به پایان نمی رسد. CDC مجموعه ای جامع از رهنمودهای زیست محیطی برای کنترل عفونت در مراکز بهداشتی درمانی را ارائه می دهد ، اما جای تفسیر در مورد چگونگی اجرای توصیه ها به صورت معمول برای پرسنل خدمات محیط زیست وجود دارد. در اینجا یک نمونه از روشهای تمیزکاری بسیار دقیق وجود دارد که توسط برخی از بیمارستانهای کانادا هنگام ترخیص بیمار استفاده می شود:

    ارزیابی خطر. خطر قرار گرفتن در معرض میکروب را تخمین بزنید و از تجهیزات محافظ شخصی مناسب (PPE) استفاده کنید تا کار را با خیال راحت انجام دهید.

    اتاق را مرتب کنید. همه کتانی های کثیف به داخل مانع می رود ، تکه های بزرگ زباله به سطل آشغال می ریزد و در صورت وجود سوزن یا تجهیزات خطرناک دیگر ، روش تیز را دنبال کنید.

    مایعات را تمیز کنید. ابتدا باید خون و سایر مایعات بدن تمیز و ضد عفونی شود. همیشه پس از تمیز کردن نشت ، دستکش را برداشته و دست ها را بشویید. در صورت استفاده از یک سطل ، محلول ضدعفونی را عوض کنید و قبل از انجام هر کار دیگری ، دستکش های جدید بپوشید.

    دیوارها را بازرسی کنید. به عنوان نواحی کم لمس ، دیواره ها غالباً کثیف نمی شوند و خطر عفونت زیادی ندارند. تمیز کردن لکه ها معمولاً برای کافی بودن کافی است.
    وسایل دیوار را تمیز کنید. برای از بین بردن وسایل و داروهای پزشکی از ضد عفونی کننده یا پاک کننده استفاده کنید. قسمت جلوی کمدها ، قفسه ها و دستگیره های در را حتماً تهیه کنید.

    شیشه تمیز هر سطح شیشه ای مانند پنجره ها و آینه ها ، و همچنین هر وسیله کروم ، باید با پاک کننده شیشه پرداخت شود.

    مناطق را پاک کنید. آستانه پنجره ، میز کار ، میزها ، صندلی ها ، تلفن ها ، سینک ظرفشویی ها و شیرهای آب باید با تمیز کننده و پارچه های ضدعفونی کننده پاک شود. قبل از تمیز کردن ، هر موردی را از سطح خارج کنید و وقتی سطح خشک است آنها را تعویض کنید.

    موارد استفاده از بیماران را پاک کنید. هرجایی که بیمار نشسته یا خوابیده است و هر چیزی که لمس می کند باید ضد عفونی شود. جداول امتحان ، چهارپایه ، چهار قطب IV و موارد دیگر باید پاک شوند.

    پارچه های پارچه ای را مسدود کنید. پس از بیرون آوردن کیف پارچه ای استفاده شده ، قبل از قرار دادن در کیف پارچه ای جدید ، مانع را ضد عفونی کنید.

    کف را آماده کنید. با استفاده از یک برس با یک غبار ، هر گونه آلودگی را جارو کرده و آن را در سطل زباله دور بریزید.

    سطل های زباله را خالی کنید. سپس با استفاده از پارچه های تمیز کننده داخل و خارج سطل آشغال را کاملاً پاک کنید.

    کف را پاک کنید. ابتدا لکه های چسبناک را بردارید ، سپس زمین را خشک کنید. بعد از آن کف را خیس کنید. وسایل مانند صندلی را حتماً از مسیر خارج کنید تا به بیشترین حد ممکن کف برسید.

تمیزکاری کامل اتاق امتحان به دنبال روشی مانند این مرحله اساسی در عقیم نگه داشتن مرکز شماست.

ضد عفونی کننده های اتاق امتحان

از بین انواع لوازم تمیز کردن اتاق امتحان ، مهمترین موارد ضد عفونی کننده است. طبق طبقه بندی Spaulding که توسط CDC استفاده شده ، سه سطح ضد عفونی کننده به مواد پزشکی وجود دارد.

    موارد غیر بحرانی: این ابزارها با پوست دست نخورده بیماران تماس می گیرند ، اما به غشاهای مخاطی بدن نفوذ نمی کنند. این موارد کمترین اولویت برای ضدعفونی هستند زیرا پوست در جلوگیری از ورود میکروارگانیسم ها به بدن موثر است.

    موارد نیمه انتقادی: موارد در صورت تماس با پوست یا غشای مخاطی غیرالفعال این نام را دریافت می کنند. نمونه موارد اقلام نیمه مهم تجهیزات تنفسی درمانی ، تجهیزات بیهوشی و برخی آندوسکوپ ها هستند.

    اقلام مهم: هر ابزاری که وارد بافت یا سیستم عروقی شود باید در بالاترین سطح عقیم شود.

اکثر موارد در یک اتاق امتحان غیرانتقادی است. با این حال ، اگر خون یا مایعات بدنی آن را به سطح یا قطعه ای از تجهیزات برساند ، ضد عفونی در سطح بالا ممکن است لازم باشد. دستورالعمل های زیست محیطی CDC ضد عفونی کننده در سطح بالا را به عنوان غیرفعال سازی باکتری های رویشی ، برخی از هاگ های باکتریایی ، مایکوباکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها تعریف می کند. مواد شیمیایی اسپوری کش که با این معیارها مطابقت دارند عبارتند از:

    گلوتارآلدئید
    اسید پراستیک
    آب اکسیژنه

این مواد شیمیایی بسیار سمی هستند و برای استفاده در سطوح منظم مناسب نیستند. برای موارد مهم در اتاق امتحان ، ضد عفونی در سطح متوسط ​​کافی است. این سطح ضد عفونی کردن همیشه اسپورهای باکتریایی را از بین نمی برد ، اما مایکوباکتریوم سل را متفاوت می کند.

بوویس غیرفعال از بین بردن این مایکوباکتریوم بسیار دشوارتر از اکثر انواع باکتری ها ، قارچ ها و ویروس ها است.

ضد عفونی کننده های سطح سخت سطح متوسط ​​شامل موارد زیر است:

    ترکیباتی که حاوی کلر هستند
    فنولیک ها
    یدوفورها
    الکل ها

در بیشتر موارد ، نظافت اتاق های آزمایش فقط به مواد ضد عفونی کننده سطح پایین نیاز دارد.

این ها قارچ ها ، باکتری های رویشی و برخی ویروس ها را غیرفعال می کنند. این ضد عفونی کننده ها به مواد ضد عفونی کننده سطح متوسط ​​شبیه هستند زیرا حاوی ترکیبات آمونیوم کواترنر ، برخی فنلیک ها و برخی یدوفورها هستند.

برای ضد عفونی نقطه ای سطوح کوچک مانند دماسنج یا درپوش لاستیکی روی ویال های دارویی ، الکل اتیل و ایزوپروپیل الکل انتخاب مناسبی است که در غلظت های 60 تا 90 درصد استفاده شود. از آنجا که به سرعت تبخیر می شود ، الکل برای ضد عفونی کردن مناسب نیست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *