طول عمر لامینتهای کامپوزیتی چقدر است؟

متخصصین ترمیمی و زیبایی پس از پایان دوره دندانپزشکی عمومی، در دوره تخصصی سه ساله انجام درمانهای زیبایی را آموزش میبینند. دندانپزشکی تخصصی است که با دندان ها، لثه، و مخاط دهان سرو کار دارد. همچنین می توانید دندان های غیر قابل ترمیم را با ایمپلنت دندان جایگزین و با کمک ارتودنسی، تغییر شکل و اتصالات دندانی را در دندان های بهم ریخته بهبود دهید. اگر شکل و موقعیت دندان شما هیچ مشکلی ندارد و صرفاً میخواهید که دندانی سفیدتر داشته باشید میتوانید به جای استفاده از کامپوزیت به دنبال روشهای دیگری مانند بلچینگ دندان باشید. تمیز نگه داشتن دندان های کج و نامرتب دشوار است به علاوه دندان های بسیار کج و به ویژه دندان هایی که از مسیر اصلی خود خارج شده اند؛ می توانند آسیب پذیر تر هم باشند.

هدف اصلی از قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان ها ، ترمیم دندان های شکسته و پوسیده و تغییر رنگ دندان ها است. در حالی که ارتودنسی یک تخصص در دندانپزشکی است که هدف ان اصلاح وضعیت فک ها، و تنظیم دندان ها می باشد. چرا که دو مقوله ارتودنسی و کامپوزیت از یکدیگر منفک می باشند. بنابراین ارتودنسی و کامپوزیت دو مقوله جدا از هم می باشند که اولی برای اصلاح ناهنجاری های فک و دندان و دیگری به منظور ترمیم و سفید نمودن دندان ها انجام می شود. اگر می خواهید لبخند خود را زیبا تر سازید؛ می توانید با کمک سفید کننده های مخصوص دندانی، به لبخند جذاب تری دست پیدا کنید.

لمینتهای کامپوزیت دندان به دو روش مستقیم و غیرمستقیم تهیه میشوند؛ روش غیرمسقیم زمانی است که پس از به دست آمدن تصوری کلی در مطب، لابراتوار موادی را تولید میکند که در جلسه دوم در جای خود قرار داده میشود. به دلیل اینکه لمینت غیرقابل تعمیر است، پس از وارد شدن آسیب به آن باید به طور کلی آن را تعویض کرد. اگر هم نگران سیم های ارتودنسی هستید؛ به شما این نوید را می دهیم که هم اکنون براکت های ارتودنسی بی رنگ یا نامرئی ای وجود دارند که به آن ها ارتودنسی نامرئی گفته می شود و از نظر ظاهری، بین براکت های همرنگ دندانها با دندان های معمولی تفاوتی وجود ندارد.

در صورت وجود ناهمواری در این مرحله دندان هایی مرتب و زیبا خواهید داشت. 6. فاصله های بین دندانی : گاهی بین دندان ها فاصله هایی وجود دارد که ظاهری ناخوشایند دارند با کامپوزیت دندان میتوان فاصله ی بین دندان ها را بست. کامپوزیت ها با پوشاندن دندان های شکسته و ناقص، می توانند شکل، اندازه و رنگ دندان های شما را تغییر دهند. برای اکثر مشکلات دندانی معمولاً یک یا چند راه حل وجود دارد و گاهی اوقات دندانپزشکی زیبایی در کنار ارتودنسی انجام می پذیرد. معمولا بعد از نصب کامپوزیت روی دندان ها یک جلسه ی دیگر برای رفع مشکلات آن از جمله بلندی مواد برای فرد گذاشته می شود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کامپوزیت دندان سفید دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.