طراحی داخلی مسکونی ( آشپزخانه)

طراحی داخلی مسکونی ( آشپزخانه)

در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی آشپزخانه نقش اصلی را دارد. از آن جایی که عمده فعالیت های منزل در آشپزخانه انجام می گیرد باید در طراحی داخل منزل توجه ویژه ای به قلب خانه و آشپزخانه داشته باشید. یکی از اصول طراحی منزل رعایت اصول مثلث کاری داخل آشپزخانه می باشد فردی که دکوراسیون داخلی منزل را به عهده دارد باید به محل قرارگیری یخچال، گاز و سینک آشپزخانه توجه ویژه ای داشته باشد نور مناسب برای فضای داخلی آشپزخانه بهتر است از سمت شما باشد به هنگام طراحی و دکوراسیون داخلی منزل توجه کنید که آشپزخانه باید به ورودی و فضای پارکینگ نزدیک باشد تا به هنگام خرید فرد در کمترین مسافت ممکن بتواند خرید های خود را وارد آشپزخانه کند.

معماری و دکوراسیون داخلی منزل باید به نحوی انجام گیرد که فضای غذاخوری کاملا به آشپزخانه نزدیک باشد به طوری که به هنگام چیدن میز برای غذا خوردن نیاز نباشد مسافت زیادی تا مکان غذا خوری طی شود. در دکوراسیون منزل جدید معمولا آشپزخانه با یک اپن یا طرح های جدیدتری مثل جزیره دید مناسبی به فضای پذیرایی دارد که موقعیت مناسبی را برای والدین فراهم می کند تا حین نظارت به فعالیت های فرزند خود به توانند به کارهای خود در آشپزخانه نیز رسیدگی کنند.

 

طراحی و دیزاین منزل (اتاق غذاخوری) با شرکت طراحی مهران طاهری

غذاخوری از فضاهای ضروری برای طراحی داخلی مسکونی محسوب می شود. مساحت و ابعاد و اندازه اتاق غذاخوری باید به طوری باشد که بتوان به راحتی یک میز غذاخوری با صندلی های آن را قرار داد باید فضایی هم برای قرار دادن ظروف نیز در نظر گرفته شود. در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل، غذاخوری باید ارتباط مناسبی با پذیرایی و آشپزخانه داشته باشد بدین ترتیب مهمان ها بدون ورود به سایر قسمت های منزل وارد قسمت غذا خوری می شوند. بهتر است در طراحی داخلی مسکونی فضای غذاخوری توسط یک پله یا دیوار از سایر بخش ها جدا شود اما در دکوراسیون داخلی منزل کوچک شما فقط از طریق مبلمان فضا متوجه مکان غذا خوری می شوید زیرا مساحت کافی برای قرار دادن یک فضای جداگانه به عنوان غذاخوری وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.