طراحی داخلی لابی اداری و تجاری هتل و مسکونی|09121075978

برای طرا حی داخلی محل کارتان نیز بهتر از است از یک طراح حاذق که با تمام این اصول آشنایی دارد، استفاده کنید. در نظر نگرفتن یکی از این اصول مهم میتواند به تنهایی باعث شود که دکوراسیون داخلی محل کارتان به اندازه ی که باید قابل قبول نباشد. وجود چنین فضاهایی در دفاتر مدرن امروزی، یک منطقه بدون حواسپرتی دور از میزهای کاراست که در آن کارمندان میتوانند آرامشی را که برای خاتمه دادن به یک پروژه مهم و یا آمادهسازی مستندات برای یک جلسه بزرگ لازم دارند را ، پیدا کنند. برخی کارمندان برای بعضی فعالیتهای خود نیاز به فضاهایی خصوصیتر برای دور بودن از شلوغی دارند. انسان ها دارای نیاز درونی به ارتباط با جهان طبیعی هستند. گاهی اوقات دفتر به آرامی به کتابخانه تبدیل می شود، جایی که جدا از کار روزانه در پشت میز، می توانید کتاب و نشریاتی را نیز نگه داری و مطالعه کنید. امروزه معماری های داخلی فضاهای اداری سبک و سوی مدرن به خود گرفته و طبعا اکسسوری های مخصوص به خود می طلبد. معماری داخلی فضاهای اداری به علت تاثیر مستقیم بر عملکرد کارکنان اهمیت به سزایی دارد.

این روزها طراحی داخلی فضاهای اداری تنها جنبه ی زیبایی شناختی ندارد بلکه میتواند بر روی نوع ارتباطات درون سازمانی و بهره وریشان وریشان، به طور مستقیم یا غیرمستقیم تاثیر میگذارد. بر روی روحیه انگیزه و تمرکز کارمندان اثرگذار باشد. همچنین وجود فضاهای مشترکی برای استراحت در میان کار که باعث میشود همکاران تعامل بیشتری باهم داشته باشند در افزایش روحیه و بهرهوری آنان تأثیر بسیار زیادی دارد. درست در نقطه مقابل حالت قبلی، در دفاتری که سبک طراحی آنها بهصورت سنتی است در نظر گرفتن فضایی برای تعامل بیشتر اعضای یک تیم یکی از ضروریات سالهای اخیر و یکی از ترندهای دکوراسیون اداری در سال ۲۰۲۱ است. در این مقاله از مجله مکعب همراه ما باشید تا برخی از مهمترین ترندهای دکوراسیون اداری در سال ۲۰۲۱ را هم بررسی کنیم. ازاینرو یکی از جذابترین ترندهای دکوراسیون اداری در سال ۲۰۲۱ آوردن نور محیطی طبیعی به دفاتر کاری است. در نظرسنجیهایی که تحت نظر دانشگاه Olivet انجام شده است، کارمندان اذعان داشتهاند که زمانی که از احساس خوشنودی و رضایت در محیط کار صحبت میکنند اصولاً مواردی مثل قرار گرفتن در معرض نور طبیعی ،غذا و نوشیدنی رایگان و فضای استراحت را در نظر دارند. استفاده از تابلو ها و دیوار کوب هایی که عمدتا هماهنگ با حرفه مورد نظر است، نیز روی پیشبرد اهداف دکوراسیون داخلی موثر است و محیط اداری را جذاب تر می کند.

باید برای تکمیل دکوراسیون داخلی از لوازم جانبی ای مانند گیاه و گلدان، تابلوهای عکس یا نقاشی ، مجسمه استفاده کند تا به فضا شور و زیبایی بیشتری بدهد. اولین نکته ایی که در طراحی یک محیط اداری باید در نظر گرفت توجه به چارت سازمانی آن اداره و شرکت می باشد در صورتی که طراحی داخلی یک اداره و بخش های آن متناسب با نیازهای آن صورت گیرد . به این منظور که بهتر است با نیاز های مراجعین هتل آشنایی داشته باشید تا بتوانید طراحی لابی را به گونه ای انجام دهید که مورد پسند همگان قرار گیرد. این طراحی در محیط های مختلفی صورت می گیرد و بسته به نوع محیط می تواند تفاوت هایی را داشته باشد. برای مثال نورپردازی های سه بعدی می تواند محیط های کوچک را کمی بزرگتر نشان دهد. معمولا مدیران برای نمایش قدرت در دفتر کوچک کاری خود با مشکل روبرو هستند.

رنگ های خنثی بیشتر در لوازم دکوری کوچک کاربرد دارند. کیفیت و قابلیت نظافت و شتسشو پذیری و طول عمر بالای مبلمان نیز در فضاهای اداری اهمیت بالایی دارد، به علت حجم بالای رفت و آمد امکان خراب شدن آنها بسیار زیاد است یک گزینه مناسب مبلهای چرم هستند کخه این امکان را دارند تا به راحتی نظافت بشوند. در حالی که برای فضا های داخلی که تمرکز در آن مهم است رنگهای آرام با تم آبی یا بنفش بسیار مناسب طراحی داخلی اداری کوچک است. این تجهیزات برای افزایش راندمان و انگیزه ی کارمندان بسیار لازم است ولی باید این نکته در نظرگرفته شود که استفاده بیش از حد از اکسسوری باعث آشفتگ ی و شلوغی محیط و در نتیجه ذهن کارمندان میشود. قرمز انتخاب جالبی است و می تواند باعث افزایش راندمان شود. پس بهتر است اگر شما به رنگ خاکستری علاقه دارید بخش کوچکی از محیط را به رنگ خاکستر ی اختصاص دهید و با رنگ هایی همچون زرد و یا قرمز ترکیب کنید تا محیط را از مردگی و افسردگی خارج کرد. سبز می تواند تاثیری آرام بخش داشته باشد و خستگی چشم را کاهش دهد. رنگ آبی، رنگی است که واند تاثیر مثب تی بر روی بهره وری داشته باشد و اغلب در محیط های کاری که بزرگ هستند استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.