سیر شکل ­گیری مجتمع ­های مسکونی در ایران و جهان – دانشنامه هنرمعماری

استفاده از عناصر طبیعی مانند گیاهان یا آکواریوم ها در طراحی خانه مسکونی می توانند تا حد زیادی فاصله زیاد زندگی شهری مدرن کنونی ما را با طبیعت کاهش دهند و فضای دلپذیرتر و آرامش بخش تری را فراهم نمایند. بدین منظور تلاش نمودیم تا بهترین فضای ممکن برای قراردادن شومینه را انتخاب کنیم. 3- بهترین نوع نور پردازی در دکوراسیون منزل کدام است؟ مطالب بالا گوشه ای از روند شکل گیری مجتمع مسکونی و مختصری توضیحات در رابطه با این نوع ساختمانها بود که در ادامه نیز فهرست و روند طراحی پروژه مجتمع مسکونی پیش رو را مشاهده نمودید که این پروژه در کل شامل فایل اتوکدی ، پوستر ، عکس ماکت ، پرسپکتیو داخلی و خارجی میباشد. استفاده از مبلمان با رگ های کرم و نسکافه ای طرح دار، به همراه عناصر دکوراتیوی دیگری مانند گلدان های روشن و طلایی پر زرق و برق و همچنین مجسمه به عنوان عاملی برای ایجاد فضایی نوستالوژیک در سبک کلاسیک بسیار کاربردی هستند و در طراحی این فضا به وسیله گروه طراحان و معماران داخلی شیپ استفاده شده اند.

خانه هایی با چشم اندازهای خصوصی به معماران اجازه می دهد تا طبقه همکف خود را گسترش دهند و فضایی انتقالی بین داخل و خارج ایجاد کنند که هم به عنوان یک منطقه تجمع رسمی و هم غیر رسمی عمل می کند. میتوانید گوشهای از مطب را به افتخارات و مدارک پزشک اختصاص دهید تا حس اعتماد بیماران هم بیشتر باشد. شما میتوانید اهل هر شهر یا روستایی از ایران باشید از شیراز، اهواز، کیش و … تمام مراحل از طراحی تا اجرا، باید مورد تایید کارفرما قرار گیرد و پس از تایید هر مرحله وارد مرحله بعدی شوید. در این سبک از دکوراسیون، سقف نباید سطحی نرم و صاف داشته باشد و رنگ آن اصولا باید به رنگ سفید و سایه های این رنگ از جمله کرمی، شیری، طلایی و عاجی رنگ باشند. علاوه بر عناصری به مانند سقف، کف، دیوارها و استفاده از رنگ های متناسب با معماری کلاسیک، مبلمان فضا و استفاده از وسایل تزئینی از دیگر موارد حائز اهمیت در معماری داخلی این سبک هستند.

علاوه بر ارتباط با آشپزخانه، فضای غذاخوری باید با اتاق پذیرایی منزل نیز در ارتباط باشد. ابعاد این فضا باید به گونه ای باشد که یک ست میز غذاخوری و صندلی ها را به راحتی در خود جای دهد. طراحی داخل منزل یکی از فعالیت هایی است که به کمک آن می توانید با صرف هزینه ای معقول تغییراتی اساسی در محیط اطراف خود ایجاد کنید. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی به صورت عام نیازمند هزینه بیشتری است. طراحی دکوراسیون خانه یکی از فرآیندهایی است که نیازمند پیروی از اصولی خاص است. یکی از این تعاریف «به دست آوردن بینش و نگرش از داده جهت تصمیم گیری بهتر» است. سبک ترانزیشنال: یکی دیگر از سبک هایی که می توان به معرفی آن پرداخت ، سبک انتقالی یا ترانزیشنال است که این مد از طراحی دکوراسیون ارزان منزل را می توان پلی بین سبک های مدرن فاکتورهای طراحی داخلی مطلوب در فضاهای مسکونی بر مبنای انرژی و سنتی دانست. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل از سبک های متنوعی استفاده می شود. منازل قدیمی ایران با داشتن حیاط های زیبا به طور هم جذابیت منحصر به فردی دارند که اگر به طراحی و دیزاین منزل توجه شود به طور حتم این جذابیت چندین برابر خواهد شد.

بسته به شرایط و متراژ زمین، در بیشتر مواقع فضای نشیمن و پذیرایی منازل مسکونی امروزی با هم مشترک هستند. می باشد و همچنین این طراحی ها در مکان های متفاوتی قابل پیاده سازی و اجرا می باشد.از جمله : فضای داخلی محیط مسکونی (خانه ها و آپارتمان های شخصی) فضای داخلی محیط های عمومی (رستوران ها ، اتاق های هتل ، سالن ها و تالارهای پذیرایی، باشگاه ها و …) فضای داخلی محیط های کاری (پذیرش ، لابی ، اتاق های هیئت مدیره ، شرکت و …) فضای داخلی فروشگاه ها و نمایشگاه ها و … همچنین کابینت ها و قفسه ها از دیگر قسمت های آشپزخانه هستند که تمام عوامل موثر در دکوراسیون داخلی منزل در مورد آنها هم اجرا می شود. در صورتی که این کار توسط افراد معمولی و بی تجربه انجام شود می تواند هزینه های زیادی به دنبال داشته باشد و در نهایت نتیجه مطلوبی هم به دست نیاید. هزینه طراحی داخلی منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که متناسب با بودجه خود می توانید از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.