روش های پر کردن و ترمیم دندان جلو

تاج روی دندانهای کناری جا میگیرد و جای آن مطمئن است. اینله انله یکی دیگر از راه کارهای پر کردن دندان است که بیشتر برای حفره دندان به کار می رود. • یکی از مهم ترین نکات نگهداری دندان که باید به آن توجه داشت این است که پیشگیری همیشه مقدم بر درمان است. این درد پس از گذشت چند روز برطرف میشود؛ البته ممکن است گاهی تا یکی دو ماه طول بکشد. یک پر کننده طلای خوب انجام شده میتواند دو تا چهار برابر بیشتر از هر ماده دندانپزشکی دیگر دوام داشته باشد و ممکن است “استاندارد طلا” برای پر کردن دندان باشد.

اما جیوه به حالت آزاد و به شکل بخار جیوه است که ممکن است خطرناک باشد. دندان هایی که با مواد کامپوزیتی همرنگ دندان پر می شوند، علاوه برظاهر بهتر، دیگر در معرض خطر ابتلا به حساسیت و مسمومیت حاصل از جیوه و فلزات دیگر (ترمیم با ماده آمالگام) قرار نمی گیرند. آمالگام از نقره ، قلع ، مس ، جیوه و روی تشکیل شده است.

4. هزینه پرکردن دندان با کامپوزیت نسبت به آمالگام بیشتر است. مراحل پرکردن و ترمیم دندان چیست؟ 2- بیمار میتواند بلافاصله پس از ترمیم کامپوزیت، غذا بجود در حالی که در ترمیم آمالگام باید تا زمان سفت شدن مواد پرکردگی دندان صبر کرده و از خوردن غذاهای سفت اجتناب کند. در مواردی که بخشی از ساختار دندان باید برداشته شود (مثلاً زمانی که پوسیدگی وجود دارد) استفاده از ترمیمهای همرنگ دندان باعث میشود تا مقدار کمتری از دندان حذف شود. در صورتی که دندان شما حالت چسبندگی دارد یا زبر است علت آن وجود پلاک میباشد.

به لطف انواع روش های ترمیم دندان، گزینه های متعددی برای بهبود دندان های پوسیده، خراب و شکسته وجود دارد. این مواد به لحاظ ظاهری و مشخصات فیزیکی با ساختار اصلی دندان مطابقت داشته، بطوریکه دندان ترمیم شده در نهایت از استحکام کافی و زیبایی برخوردار می شود. مهمترین ویژگی این مواد که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است، همرنگ بودن آن ها با دندان و ظاهری زیبا و یکدست می باشد. دندانپزشک ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی، منطقه دهان را بی حس کرده و قسمت پوسیده دندان (درصورت وجود) را با استفاده از ابزارهای دستی دندانپزشکی می تراشد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد ترمیم دندان اصفهان لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.