تراتل بادی Throttle Body – صفحه 2 – تیونینگ تاک

ولی وقتی تراتل رو پایین میارم هیچ بوقی نمیزنه یعنی قسمت پنج (5- اهرم تراتل رو تا انتها به پایین بیارین و 5 ثانیه منتظر بمونین، سیستم مینیمم سیگنال تراتل رو تشخیص میده ویک بیپ طولانی شنیده میشه.)کار نمی کنه مگر اینکه تریم رو هم پایین بیارم. همچنین این سیستم دارای دو حافظه ثابت قابل تنظیم است که تعیین سرعت کروز را در شرایط مختلف راحت می نماید. مولتی روتورها نوعی وسیله الکتریکی با توان اندازه گیری ماتریسی، برای به پرواز در آمدن و حرکت در فضا هستند ، از این رو نیاز به کنترل صحت و ایجاد توازن و تعادل سیستم مداری روتورها ، با توجه به موقعیت فعلی خود و تطبیق با قطب نمای زمین را دارا می باشند . یکی از نکات مهمی که در ابتدا باید در نظر گرفت قرار دادن مولتی روتور و ریموت بر روی یک سطح کاملا صاف و ترجیحا بر روی زمین میباشد چرا که این امر برای کالیبره کردن بسیار حائز اهمیت است. در مورد موتور براشلس شما با ملخ 12 اینچی در حالت فول تراتل آنهم با ملخ فیبرکربن 1 کیلو تراست ایجاد می کند و جمعا در کوادکوپتر 4 کیلو تراست ایجاد می کند بنابراین نسبت تراست به وزن کل معادل 4 به 3.8 می باشد که مقدار 1.05 را بر میگرداند که بسیار کم است و اصلا کنترلی روی پرنده ندارید زیرا شما در حالت تراتل کامل تازه پرنده قصد بلند شدن از زمین را دارد!

کالیبره نمودن کواد کوپتر بسیار ساده میباشد و میتوان در کمتر از ۱ دقیقه ، کالیبراسیون یک کوادکوپتر را انجام داد. کالیبره ، به معنای کنترل صحت و توازن پارامترهای یک دستگاه الکتریکی است که دارای مدار اندازه گیری و محاسباتی میباشد. 5.64 اسب بخار قدرت از موتور میگیرد ( اینمورد برروی دستگاه دینامومتر تست شده ) ولی در دور موتورهای پائینتر میزان افت توان و نیروئی که پروانه از موتور میگیرد کمتر بوده و همونطور که میدونید میزان توان گرفته شده توسط پروانه به صورت تصاعدی نسبت به دور موتور بالا میرود. پیش از هر اقدامی ، زمانی که برای اولین بار از یک کوادروتور میخواهیم استفاده کنیم در ابتدا باید باتری دستگاه را به طور کامل شارژ کرده و سپس دستگاه و ریموت کنترل کواد کوپتر را باهم ست نمایید. در صورتی که تراتل روی ۱۰۰ درصد باشد ولتاژ اعمالی به موتور برابر ۱۱٫۱ و زمانی که ترتل روی ۵۰ درصد باشد ولتاژ اعمالی به موتور برابر ۵٫۵۵ ولت خواهد بود.

مثلا ماشین کنترلیتون رو بگیرید روی هوا و بهش گاز بدین بعدش دسته اشو خاموش کنید. استپ موتور روی هوزینگ دریچه هوا قرار دارد.استپ موتور هرچند وقت یك یار احتیاج به تمیز كردن دارد كه توضیح آن را حسین جان در یك تاپیك اختصاصی داده است فقط مطلبی را كه باید در این جا متذكر شوم این است . تا این لحظه بدون ایجاد تغییر اساسی در این موتور و فقط با اصلاح چند مورد ساده و هزینه کمتر از یکصد هزار تومان توان خروجی این موتور حدود 18 اسب بخار افزوده شد. اساسی در موتور استاندارد شما دارد و مسلما” پس از انجام این تغییرات بازگشتن به حالت استاندارد تا حدودی مشکل و بعضا” غیر ممکن میباشد. تعمیر اکسل لیفتراک برقی اکسل تمامی لیفتراکها برقی و سوخت های دیگر بر اثر کارکرد بالا و انجام ندادن سرویس مستمر دچار خوردگی میگردند خوردگی و خرابی های ناحیه اکسل نهایتا موجب مصرف بالای انرژی و قفل شدن مفاصل میگردد این شرکت با در دست داشتن مهارت و مدارک معتبر تمامی خرابی ها را از بین برده و اکسلی استاندارد را جهت راه اندازی لیفتراک تحویل مشتریان گرامی میدهد.

موتور کاملاً استاندارد بوده و حتی سرسیلندر هم پورت و پولیش نشده و به همان شکل اولیه باقی مانده است. کوچکترین تغییری هم در قطعات موتور چه از لحاظ ظاهری و چه از نظر قطعات داده نشده. مواردی تخصصی.نسبتا” پرهزینه و همچنین با نیاز به ایجاد تغییرات اساس در موتور ( چه از نظر قطعات جانبی و چه از نظر تنشهای وارده بر موتور ) میباشند که انجام آنها توسط اشخاص یا کارگاههای کوچک معمولا” عملی نیست و به همین دلیل در این جا بررسی نمیشود. مجراهای تنفسی این خودرو توسط گایگر تغییر یافته تا هوای بیشتری به موتور سوپرشارژ آن برسد . باید در نظر داشت که بیشتر تست های نیروی پیشران استاتیکی از پرواز های واقعی، جریان و نیروی بیشتری را نشان می دهند. بلکه در مورد برخی از خودروهای انژکتوری موجب افت توان تا میزان 20 درصد هم بدلیل کاهش جریان هوای ورودی به موتور میشود. موجب کاهش توان موتور و افزایش مصرف سوخت هم میشوند! در قدم بعدی میتوان با سندبلاست کردن و صیقلی کردن مانیفولد ورودی و خروجی حدود 5 تا 7 اسب بخار دیگر به توان این موتور افزود و توان خروجی کلی این موتور را به نزدیک 85 اسب بخار رساند!

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از صفحه تراتل چیست ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *