تاریخچه از فن آوری های بی سیم

[ad_1]

توسعه فن آوری بی سیم آن را مدیون همه به مایکل فارادی – برای کشف اصل القای الکترومغناطیسی به جیمز ماکسول – برای معادله های ماکسول و به گولیلمو مارکونی – برای انتقال یک سیگنال بی سیم بیش از یک و نیم مایل است. تنها هدف از Wi-Fi تکنولوژی ارتباطی بی سیم که از طریق آن می تواند اطلاعات منتقل شده بین دو یا چند نقطه که به هم متصل نشده توسط هادی الکتریکی.

فن آوری های بی سیم در حال استفاده از زمان ظهور رادیو که با استفاده از میدانهای الکترومغناطیسی انتقال. در نهایت مصرف کننده الکترونیک تولید کنندگان شروع به فکر کردن در مورد امکانات خودکار داخلی میکروکنترلر دستگاه های مبتنی بر. به موقع و قابل اعتماد رله سنسور اطلاعات و کنترل دستورات به زودی به دست آورد که منجر به کشف ارتباطات بی سیم است که ما می بینیم همه جا حاضر است.

تاریخچه

با رادیو استفاده می شود برای ارتباطات بی سیم در جنگ جهانی دوران دانشمندان و مخترعان شروع به تمرکز بر به معنی توسعه تلفن های بی سیم. رادیو به زودی در دسترس برای مصرف کنندگان و در اواسط 1980s تلفن های بی سیم و یا تلفن همراه آغاز شده و به نظر می رسد. در اواخر 1990s گوشی های تلفن همراه بزرگ به دست آورد برجسته با بیش از 50 میلیون کاربر در سراسر جهان است. سپس مفهوم اینترنت بی سیم و امکانات آن در نظر گرفته شد. در نهایت بی سیم فن آوری اینترنت به وجود آمد. این به افزایش رشد فناوری بی سیم است که می آید در اشکال مختلف در حال حاضر.

برنامه های کاربردی فن آوری بی سیم

پیشرفت سریع تکنولوژی منجر به اختراع تلفن های همراه است که با استفاده از امواج رادیویی برای فعال کردن ارتباطات از مکان های مختلف در سراسر جهان است. استفاده از بی سیم با تکنولوژی در حال حاضر از محدوده بی سیم اطلاعات و ارتباطات در زمینه های مختلف از جمله پزشکی و نظامی و غیره به بی سیم انرژی انتقال و سیم رابط لوازم جانبی کامپیوتر. نقطه به نقطه و نقطه به چند نقطه پخش و غیره همه ممکن و آسان در حال حاضر با استفاده از بی سیم.

ترین به طور گسترده ای مورد استفاده Wi-Fi تکنولوژی بلوتوث استفاده می کند که طول موج کوتاه رادیویی انتقال به اتصال و برقراری ارتباط با دیگر سازگار با دستگاه های الکترونیکی. این تکنولوژی رشد کرده است به یک مرحله که در آن بی سیم, صفحه کلید, موس و سایر لوازم جانبی را می توان به یک کامپیوتر متصل. فن آوری های بی سیم استفاده می شود:

· در حالی که سفر

· در هتل ها

· در کسب و کار

· در تلفن همراه و ارتباط صوتی

· در صفحه اصلی شبکه

· در سیستم های ناوبری

· در کنسول های بازی ویدیویی

· در سیستم های کنترل کیفیت

بیشترین بهره را از بیسیم مانند Wi-Fi قابل حمل. برای فاصله بین دستگاه های که در آن کابل کشی نیست و یک گزینه فن آوری های مانند Wi-Fi استفاده می شود. Wi-fi و ارتباطات نیز می تواند به عنوان پشتیبان ارتباطات پیوند در مورد شبکه شکست. یکی حتی می تواند استفاده از فن آوری های بی سیم برای استفاده از خدمات داده حتی اگر او را گیر در وسط اقیانوس. اما بی سیم هنوز پاسخ کندتر بار نسبت به ارتباطات سیمی و رابط. اما این فاصله گرفتن باریک تر و با گذشت هر سال است.

پیشرفت فن آوری بی سیم

داده های بی سیم ارتباطات در حال حاضر در فن آوری یعنی Wi-Fi (شبکه های بی سیم محلی) تلفن همراه اطلاعات خدمات مانند GPRS و EDGE و 3G تلفن همراه و ارتباطات ماهواره ای. نقطه-به-نقطه ارتباطی یک معامله بزرگ دهه پیش. اما در حال حاضر نقطه به چند نقطه و داده های بی سیم جریان های متعدد به صورت بی سیم متصل به دستگاه ها امکان پذیر است. شبکه شخصی از کامپیوتر در حال حاضر می توان با استفاده از Wi-Fi است که همچنین اجازه می دهد تا اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط سیستم های مختلف متصل به شبکه.

فن آوری های بی سیم با سرعت سریع تر در 5 گیگاهرتز و انتقال قابلیت های بسیار گران قیمت و هنگامی که آنها اختراع شد. اما در حال حاضر تقریبا تمام گوشی های تلفن همراه و مینی کامپیوتر با فن آوری های مانند Wi-Fi و بلوتوث اگر چه با متغیر داده ها سرعت انتقال. بی سیم شده اند به یک سطح که در آن حتی گوشی های تلفن همراه می تواند به عنوان Wi-Fi را قادر می سازد گوشی های دیگر و یا کامپیوتر متصل به یک شبکه Wi-Fi hotspot را فعال کنید گوشی می توانید به اشتراک گذاری داده تلفن همراه خدمات و اطلاعات دیگر. جریان داده های صوتی و تصویری به صورت بی سیم از تلفن همراه به یک تلویزیون یا کامپیوتر یک پیاده روی در پارک در حال حاضر.

فن آوری بی سیم امروز در حال قوی و آسان برای استفاده و قابل حمل هستند به عنوان وجود دارد بدون کابل درگیر است. به غیر از شبکه های محلی و حتی منطقه شهری شبکه های آغاز شده با استفاده از Wi-fi با تکنولوژی (WMAN) و محل مشتری تجهیزات ( CPE ). حمل و نقل هوایی, حمل و نقل و نظامی با استفاده از فن آوری های بی سیم در قالب ارتباطات ماهواره ای. بدون استفاده از سیم متصل فن آوری های بی سیم نیز استفاده می شود در انتقال انرژی از یک منبع قدرت برای یک بار داده می شود که بار ندارد ساخته شده در منبع قدرت است.

اما این واقعیت است که “هیچ چیز می آید بدون نقطه ضعف” یا “هیچ چیز کامل نیست’ نیز به تکنولوژی Wi-fi را. فن آوری های بی سیم هنوز هم محدودیت اما دانشمندان در حال حاضر در حال کار بر روی آن برای حذف اشکالات و افزودن به مزایای. محدودیت اصلی این است که فن آوری های بی سیم مانند بلوتوث و Wi-Fi را می توان فقط در یک منطقه محدود است. این سیگنال های بی سیم می تواند پخش می شود تنها به یک فاصله خاص. دستگاه های خارج از این محدوده نخواهد بود قادر به استفاده از Wi-Fi و یا بلوتوث. اما محدودیت فاصله در حال تبدیل شدن کاهش می یابد و در هر سال است. نیز وجود دارد چند محدودیت های امنیتی که هکرها می توانند بهره برداری به علت آسیب در شبکه های بی سیم. اما فن آوری های بی سیم با امنیت بهتر امکانات شروع به بیرون آمدن. بنابراین این است که نمی تواند یک مشکل برای مدت طولانی.

صحبت از پیشرفت تکنولوژی Wi-Fi است نه محدود به کامپیوترهای قدرتمند و گوشی های تلفن همراه. تکنولوژی پیشرفت کرده است به اندازه کافی است که Wi-Fi را فعال کنید تلویزیون و مایکروویو باید شروع به ظاهر شدن در بازار است. آخرین و بیشتر صحبت در مورد فناوری بی سیم NFC یا ارتباطات میدان نزدیک است که اجازه می دهد تا کاربران تبادل اطلاعات با بهره برداری از دستگاه های خود را با هم. با استفاده از فن آوری های بی سیم به عنوان گران قیمت به عنوان آن استفاده می شود در دهه گذشته است. با گذشت هر سال جدیدتر و بهتر فن آوری های بی سیم می رسند با مزایای بیشتری.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *