بررسی هاردهای سرور اچ پی (HPE)

اگر سرور دارای پایگاه دادههای بیشتر باشد و تعداد دیسکها هم از 5 عدد قراتر برود، بهتر است که از SAS NL استفاده کنید. نسبت قیمت آنها بر ظرفیت آنها پایینتر است. در این تک تاک به بررسی هاردها و تکنولوژیهای به کار رفته در آنها میپردازیم. SAS: نسخهای خاص از دیسک سخت که سرعت عملیاتی بسیار بالایی (15 هزار دور در دقیقه) دارد و برای ذخیره سازی دادههایی که مداوماً استفاده میشوند به کار میرود. برای کاربران، قابلیت اطمینان درایو بسیار مهم است زیرا درایو حاوی دادههای مهم اتصال هارد سرور به کامپیوتر فراوانی است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مسترشبکه، نیاز است هنگام خرید هارد سرور نکات خاصی را رعایت کنید. توصیۀ ما این است که کمی بیشتر هزینه کنید و از سرور مجازی با کیفیت بالا استفاده کنید تا نتیجۀ فوقالعادۀ آن را مشاهده کنید. بهتر است قبل از ارسال سفارش به تمامی نیازهای خود دقت کافی داشته و سرویس مناسب را تهیه کنید چرا که امکان تغییر سرورهای لینوکس به ویندوز یا بلعکس و یا تغییر سرورهای ایران به خارج از ایران یا بلعکس میسر نیست. قبل از پرداختن به انواع تکنولوژی هارد های سرور ، چند مورد وجود دارد که باید حتما از آن مطلع باشید؛ اولاً، بیشتر سرورهای 1U فضای لازم برای دو هارد دیسک داخلی را دارند، پس اگر نیازی به حافظه ذخیرهسازی فوقالعاده ندارید، احتمالا حافظههای داخلی نیاز شما را برطرف مینمایند.

در این مقاله سعی داریم تا با بررسی انواع تکنولوژی هارد های سرور و شناخت آن به شما کمک کنیم با توجه به بودجه و اهداف خود تا بهترین انتخاب داشته باشید.تجهیزات ذخیرهسازی و هارد سرور یکی از مهمترین قسمتهای هر سروری است که در هنگام خرید هارد سرور باید به آن توجه داشته باشید، این سختافزارها هستند که اطلاعات را به صورت دائمی ذخیره کرده و زمانی که به این دادهها نیاز باشد، آنها را برای کاربران و یا برای پردازش توسط پردازنده مرکزی آماده میکنند. در حال حاظر سیستم سرور شما رمز ندارد و هارد سرور 4 ترابایت نا ایمن است. قطعا تا به حال با اینترنت خود (IP ایران) قصد ورود به یک وبسایت خارجی را داشته اید که این سایت با محدودیت ورود IP ایران همراه بوده و برای مشاهده سایت میبایست آیپی خود را به یک کشور دیگه تغییر دهید. که جزو سایت های امنیتی و بسیار مهم هستند، ورود با IP خارج از ایران را مسدود کرده اند و به این شکل تمامی افرادی که خارج از ایران هستند برای فعالیت در این سایت ها میبایست IP خود را به ایران تغییر داده و سپس وارد این وبسایت ها شوند.

این درایوها برای سرورهای قوی با تعداد کاربر بالا و نیز سیستمهایی که دادههای بسیار مهم در آنها ذخیره شدهاند مناسب هستند. پس اگر گرمای تولیدی آنها روی سیستم شما تاثیرگذار است، به این نکته توجه کنید. بهتر است که از به کارگیری دیسکها بر روی تراشه SandForce (SF) اجتناب کرد. در کنار پیشرفت تکنولوژیها، با روی کارآمدن سختافزارهای جدید و بهروز میتوانید از توسعه و ارتقای سرور خود اطمینان حاصل کنید. همچنین در کنار اینکه یکپارچگی داده را به ارمغان میآورند، در تأمین امنیت هم کارایی بسیار مناسبی دارند. با اینکه اندازه آنها تنها 1 اینچ کوچکتر است اما میزان مصرف انرژی آنها از هاردهای 3.5 اینچی بسیار کمتر است. Platter های سخت افزاری بسیار شکننده و حساس هستند. این راه 100% قابل اعتماد نیست زیرا شرکت های بزرگی همچون HP، تولید کنندگان بسیاری در سراسر دنیا دارند. درایوهای هارد دیسک یا دیسک سخت (HDD) مورد استفاده برای سرورها در انواع مختلفی تولید می شوند.

هارد سرورها دارای کش بیشتر و زمان پاسخ به درخواست کمتری هستند . اندازه 3.5 اینچی رایجترین اندازه مورد استفاده برای هارد است. آمارها نشان دهنده این موضوع است که هاردهای هیتاچی در صدر جدول مطمئنترینها هستند و وسترن دیجیتال و سیگیت به ترتیب در ردههای دوم و سوم هستند. به این ترتیب میتوان رابطهای با کنترلگر SAS را به درایوهای SATA متصل کرد. این هاردها به ترتیب LFF و SFF نامیده میشوند. بدیهی است که این هاردها مقرون بهصرفه و ارزانتر هستند اما برای استفاده در سرور طراحی نشدهاند. SATA RAID Edition یا SATA RE: سرعت عملیاتی آن 7200 دور بر دقیقه است. استفاده از چند درایو امکان به کارگیری RAID و افزایش سرعت نوشتن/خواندن و یا ایجاد یک درایو پشتیبان برای جلوگیری از، از دست رفتن داده را فراهم میکند. مصونیت از تأثیرات چرخشی محیطی ، به ویژه در محیط های چند درایوی را فراهم می کند. SSD های مبتنی بر حافظه فلش عملکرد بالاتری نسبت به HDD دارند و بازسازی سریعتری را در RAID(به معنای آرایه پشتیبان دیسک های مستقل) فراهم می سازند. توجه: احتمال خطا متناسب با تعداد درایوهای مورد استفاده در آرایه RAID است. 4. هارد سرور در زمینه پیکربندی RAID ویژگیهای بیشتری دارد. برای مثال، یک هارد دیسک معمولی مقاومت کمتری در برابر لرزش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.