بایگانیهای ژنیکوماستی و معافیت سربازی – دکتر طاهره هاشم

هورمونهای تستوسترون و استروژن ویژگیهای جنسی را در مردان و زنان کنترل می کنند. ژنیکوماستی هنگامی رخ می دهد که هورمون های مردانه (آندروژن ها) در مقایسه با سطح هورمون های زنانه (استروژن) در بدن نسبتاً کم باشند. همچنین ژنیکوماستی در مردان مسن می تواند ناشی از تغییر در سطح هورمون باشد. یک اختلالی که می تواند باعث ایجاد بیماری سندرم کلاین فلتر شود که به علت زیاد بودن کروموزومهای جنسی در مرد ایجاد میشود. یک مرد به صورت طبیعی کروموزوم های X و Y دارد ولی در سندرم کلاین فلتر فرد یک کروموزوم X اضافی نیز دارد. این مشکل می تواند به طور موقت در طی رشد طبیعی پسران اتفاق بیفتد و منجر به ژنیکوماستی در نوزادان یا در دوران بلوغ شود. تقریباً از هر ۴ مرد ۱ نفر در این گروه سنی دچار بیماری ژنیکوماستی می شود. ژنیکوماستی تا ۶ ماهگی به تدریج از بین می رود اما در برخی از نوزادان طولانی تر می شود. ژنیکوماستی در نوزادان و نوجوانان به طور معمول نیازی به درمان ندارد و معمولاً به خودی خود از بین می رود. برای درمان گزینه هایی شامل جراحی کاهش پستان یا هورمون درمانی برای جلوگیری از اثرات استروژن ها است.

تفاوت عمده در بیماری ژنیکوماستی تمایز از سرطان پستان در مردان است که حدود ۱٪ موارد کلی سرطان پستان را به خود اختصاص می دهد. ژنیکوماستی ، به خصوص در مردان بالغ، اغلب در عرض حدود شش ماه به طور خود به خودی از بین میرود، اما در بعضی شرایط نیاز به درمان خاص دارد. شما می توانید بعد از عمل زیبلی ژنیکوماستی جهت سرعت بخشیدن در بهبود این عمل از گن های بعد از عمل ژینکوماستی ایزاولا استفاده کنید.با وجود شناخته شدن علت بزرگی سینه در آقایان، در ۲۵ درصد افرادی که با این مشکل مراجعه میکنند، علت کشف نشده و به عنوان ایدیوپاتیک یا ناشناخته تلقی میشود که میتوان برای درمان ژنیکوماستی اقدام کرد. مکانیزم عملکرد گیاهان دارویی ، بیشتر بر روی سوزاندن چربی های اضافی در ناحیه سینه و افزایش سطح تولید هورمون تستوسترون در آقایان ، که به عنوان مهمترین دلایل بزرگی سینه شناخته می شوند ، می باشد.

استروییدها داروهای مصنوعی هستند که از نزدیک شبیه کورتیزول هستند ، هورمونی که بدن شما به طور طبیعی تولید می کند. این گیاه موجب تولید آندروژن در مردان میشود. از نظر ظاهری بزرگ بودن سینه در آقایان تصویر ناخوشایندی را ایجاد می کند که موجب تمسخر و یا جلب توجه توسط سایر افراد خواهد شد. سیستم های طبقه بندی درمانی متعددی ایجاد شده است که هدف آن درمان مرحله بندی شده ژنیکوماستی بر اساس میزان بافت چربی و زیادی پوست می باشد. جواب مهمترین نکته در هنگام مشاوره اولیه پزشکی با جراح آنست که شاید جراح با صحبت و معاینه مرد بتواند به علتی قابل درمان برای بزرگ بودن سینه مرد (ژنیکوماستی) پی ببرد که با از بین بردن عامل بزرگ کننده ی سینه ی مردان (ژنیکوماستی) سینه خود به خود و بدون عمل جراحی کوچک شود. اگر ژنیکوماستی در دوران بلوغ ظاهر شود، به مرور از بین می رود که تقریبا شش ماه تا سه سال طول خواهد کشید. نتایج دائمی (تا زمانی که بیماران سبک زندگی سالمی داشته باشند). قبل از هر گونه تصمیمی برای انجام عمل زیبایی و قبل از مراجعه به پزشک متخصص زیبایی باید با پزشک عمومی مشورت کرده و از نظر سلامت عمومی بدن مطمئن شد.در جراحی زیبایی که نوعی جراحی پلاستیک به شمار می رود، هدف بهبود ظاهر شخص با رعایت همه موارد احتیاطی است.

همه انسان ها به طور طبیعی هورمون های مردانه و زنانه دارند. ممکن است به طور موقت پس از عمل در محل بخیهها دچار درد خفیف، تورم و کبودی شوید. ژنیکوماستی می تواند یک سمت یا هر دو سمت سینه را تحت تأثیر قرار دهد ، گاهی اوقات به طور نامتقارن. مهم است که عمل برش های جراحی در معرض فشار زیاد، سائیدگی، یا حرکت در حین مرحله التیام قرار نگیرند. سومین نکته در آمادگی برای جراحی ژنیکوماستی داشتن یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی است. آهسته دویدن ،شنا و پیاده روی هم فعالیت های مناسبی برای درمان ژنیکوماستی با ورزش می باشند. اگر این بیماری در طی ۲ سال طول بکشد و برطرف نشود و باعث خجالت ، درد یا حساسیت شود ، ممکن است درمان لازم باشد. اگر محرز شود که شما دارای بزرگ شدگی پستان غیر عادی هستید.. بزرگ شدن بافت غده پستان به دلیل نوسانات هورمونی یا عدم تعادل هورمون است. یکی از عوارض مصرف هورمون های استروییدی که باعث افزایش هورمون زنانه در مردان است و باعث بیماری ژنیکوماستی می شود. به بزرگ شدن بافت غده پستان در سینه مردان ژنیکوماستی گفته می شود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت رفع ژنیکوماستی با ورزش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.