انواع سنگ شکن ها چیست؟

انواع سنگ شکن ها چیست؟

 

سنگ شکن-انواع-چه هستند

انواع سنگ شکن ها: و کلمه سنگ شکن از نام لاتین سنگ شکن ها می آید و انواع سنگ شکن ها در واقع نام ابزاری برای تخریب بتن و سنگ با منابع مختلف انرژی اعم از بنزین، برق، هوا، هیدرولیک است. و انواع پیکورهای هیدرولیک بر روی ماشین آلات سنگین از جمله بیل مکانیکی نصب می شود.پیکور نام کلی ابزار تخریب بتن، سنگ، سنگ و آسفالت موجود در بازار در اندازه ها، اشکال و منابع مختلف قدرت می باشد، انواع سنگ شکن ها باید با توجه به کار انتخاب و خریداری شوند. جلد.

اطلاعات مفید در صفحه زیر:https://www.aryanews.com/News/20220319170757948/

انواع هیلتی و انواع مته از دیگر نام‌های پیکور مورد استفاده در تخریب بتن، سنگ و آسفالت هستند که برای دسته‌بندی راحت‌تر می‌توانیم آن‌ها را بر اساس قطر و قدرت چاک دسته‌بندی کنیم و از کوچک‌ترین تا متوسط این ابزار به نام مته، بزرگ‌ترین آنهاست. در زیر به عنوان هیلتی شناخته می شود.

 

🛠 پیرسینگ

مته نوعی مته هیبریدی یا مته دو خطی است که حاصل ترکیب مته هیلتیی با انواع هیلتی است و به مته سه کاره، هیلتیی و هیلتیی معروف است. به طور کلی این ماشین ها دارای سه کارکرد مته ساده برای حفاری فولاد و فلزات، مته هیلتیی برای حفاری در بتن، سنگ و مصالح ساختمانی و در نهایت حالت هیلتی غیر دوار هستند که برای برش و تخریب بتن با استفاده از قلم های فولادی استفاده می شود. می دانیم که مکانیزم هیلتی هیلتی مکانیکی است و نیروی ضربه بسیار کمتری نسبت به هیلتی دارد و عموماً برای آسیب های حجم بالا و طولانی مدت مناسب نیست و آسیب جدی به دستگاه وارد می کند.

 

می توان گفت که این نوع مته بتن با توجه به گستردگی هیلتی ها به دلیل وزن سبک و حجم کم برای تخریب محدود بتن، حفر دیوار، کندن کاشی و سرامیک از کف و دیوار، کندن سنگ از نما، بهترین و مناسب ترین است. ایجاد حفره در سنگ و بتن و آسیب محدود. این نوع هیلتی ها در چهار فلوت و پنج فلوت دو نوع موجود می باشد که نوع چهار فلوت سبک تر و سایز مته کوچکتری نسبت به نوع پنج فلوت دارد و در بین پنج نوع فلوت شکن بزرگتر است.

 

 

ابزار متوسط دیگر هیلتی است که معمولاً دو منظوره است و در دو حالت مته هیلتیی و هیلتیی قابل تنظیم است. استاندارد خاصی برای نامگذاری این ابزارها وجود ندارد، اما آنچه در مورد نحوه کار و مکانیزم این ابزارها می توان گفت ابزارهایی هستند که دارای سه کارکرد و سه حالت مته ساده، مته ضربه ای و هیلتی هستند، این نوع هیلتی ها دارای دو نوع هستند. حالت های حفاری

 

 

🛠 چگونه انواع سنگ شکن را انتخاب کنیم؟

هیلتی یا هیلتی برقی در واقع ابزاری بدون قابلیت سوراخ کاری است و همانطور که از نامش پیداست برای تخریب بتن استفاده می شود و با چسباندن انواع مدادهای نوک تیز و لقمه های صاف به بتن برخورد کرده و از بین می برد.

 

 

انواع سنگ شکن ها چیست؟

انواع سنگ شکن ها در اندازه های مختلف موجود بوده و اساسا بر اساس وزن انتخاب و خریداری می شوند. انواع سنگ شکن در وزن های حدود 5 کیلوگرم تا حدود 15 کیلوگرم و البته 30 و 32 کیلوگرم موجود است، اما در اینجا برای دسته بندی آسان تر به دو دسته پیکور و سنگ شکن تقسیم می شوند.

 

نوع نگهدارنده هیلتی ممکن است دارای پنج شیار باشد که مشابه مته ها هستند، اما در اکثر موارد اپراتور هیلتی از نوع نگهدارنده هیلتی است که به آن هاکس پن یا نگهدارنده می گویند و برای همه هیلتی ها و دریل ها یکسان و استاندارد است.

 

وضعیت دیگر در انتخاب انواع سنگ شکن، قدرت موتور سنگ شکن است که با توجه به حجم کار و توان مورد نیاز می توان آن را انتخاب و خریداری کرد.

 

مکانیسم ضربه در هیلتی برای تخریب بتن در حجم و زمان زیاد نسبت به مته راحت‌تر و مناسب‌تر است و نیروی لازم برای ایجاد ضربه به هیلتی را تولید می‌کند. به این ترتیب استهلاک دستگاه به دلیل تماس نداشتن قطعات فلزی با یکدیگر بسیار کاهش یافته و امکان استفاده طولانی تری از این دستگاه برای تخریب بتن و سنگ را فراهم می کند.

 

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب بریکر، میزان نیروی ضربه شکن و گام بیان شده بر حسب ژول است. هر چه ژول ضربه ای یک بریکر بیشتر باشد، قدرت شکن بیشتر است، پیکور و هیلتی قدرتی از 7 ژول تا 60 و 70 ژول دارند.

 

انواع سنگ شکن ها کدامند

غیرممکن است که با انواع خط شکن TOP، راحتی استفاده را تجربه نکنید.

🛠 پیکور:

پیکور مانند یک شکن می تواند بتن، سنگ، سنگ، آسفالت و بتن مسلح و غیره را خرد کند. انواع مصالح ساختمانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.