اعاده دادرسی چیست

اعاده دادرسی دولتی

تجدیدنظر یکی‌از غیرمعمول ترین روشهای به بحران کشیدن حکم است , همراه با روشهایی نظیر تجدیدنظر , به‌این مفهوم که سود تجدیدنظر در موضوع ای است اعاده دادرسی اوستا که قبلاً به صورت حیاتی بررسی شده‌است . به عبارت دیگر , این ماده اساسا جایزه تجدید حیث می نماید و در واقع راهی برای رجوع و برگشت به دادگاهی است که رای آخری را صادر نموده است . اعاده دادرسی برای این که دادگاه بتواند حکم گذشته خویش را کنسل نماید , همانگونه که گلایه مند داعیه می نماید ثبت این حکم یک کدام از مواقعی است که به‌دنبال خواهد آمد . ولی اعاده دادرسی درباره ی موردها حقوق و دستمزد جزا هم اعمال می شود که در مشاجره های بعدی مسئله دعوا غیر وابسته ای است .

 

تفاوت ماده ۴۷۷ و اعاده دادرسی 

اعاده دادرسی همانگونه که میدانیم , روشهای معمول گلایه از ایده ها حل نشده به صورت فرجام خواهی است . با این وجود , آغاز دوباره دادرسی روشی خارق العاده است که چه بسا بعد از صادر شدن حکم پایانی برای پرهیز از نقض حقوق و دستمزد گلایه مند پیش گویی شده و اعاده دادرسی به اعاده دادرسی نخستین و ثانویه تقسیم می شود . مطابق ماده 432 ضابطه دین دادرسی دولتی ; دو دسته امتحان دوباره موجود هست : ف A – نکته با اهمیت این است که داوطلب نیاز به امتحان دوباره به صورت جدا دارااست .

 

ب ) اعاده دادرسی طرزالعمل ارائه حكم تحت عنوان دليل در جريان دادرسي و التماس اعاده دادرسي شخصي است كه حكم مذكور نسبت به وی صادر شده‌است . براین اساس , از سرگیری مراحل در طی روند در لحاظ گرفته می شود . برای مثال , راجع به آقایان A و آقای B , درخواست کننده اعاده دادرسی برای تعهد به تحویل محصول , مثلا , دادخواست صادر کرد . هزینه ها در شعبه 8 ضابطه مراغه . در سود محکومیت تبهکار , بعد از صادر شدن حکم , آقای ( الف ( مجدداً به تقاضای فرد محکوم له برای پرداخت دیه مقابل آقای ( ب ( در شعبه 12 ضابطه مراغه دادخواست صادر کرد .

 

آقای ب به تصمیم شعبه 8 ضابطه اعتراض کرد . ظاهراً , از آنجا كه التماس جدیدی به وسیله درخواست کننده , آقای الف ارائه شده بود , دادگاه مکلف به رسیدگی به آن شد .

در حالی که در دادرسی اساسی است , اعاده دادرسی هیچ پرونده ای برای رسیدگی دوباره به دادرسی در جریان نیست . در واقع اعاده دادرسی دادگاه حیاتی به نحوی است که فردی که درمقابل او حکم صادر شده نیاز به اعاده دادرسی دارااست . این فرد اعاده دادرسی بایستی یکی کمپانی کنندگان پرونده ای باشد که در آن التماس اعاده به فعالیت شده‌است . ولی این خصوصیت خاص بازسازی نخستین نیست . در زمینه‌ی جبران عطف به ماسبق , تنها فرد محكوم له می‌تواند تقاضای اعاده به كار كند .

 

تفاوت فرجام خواهی و اعاده دادرسی

اعاده دادرسی با دقت به رویکرد , بایستی اظهار کرد كه دادرسی به دو نصیب تقسیم می شود : نخستین , بررسی جنبه ها و حالت تجدید حیث , و آیا دادخواست در یكی از هفت جنبه دادخواست تهیه و تنظیم شده است؟ آیا پاراگراف ای که نیاز به تکرار داراست یک کدام از از جمله هایی است اعاده دادرسی که قابل تکرار است؟ آیا درخواست کننده در مهلت رسمی مجدداً مورد بررسی قرار گرفته است؟ دادگاه بعد از بررسی خواهش رسیدگی تازه , قضیه را ثبت و امر قبول یا این که رد دادخواست را صادر می نماید . در صورت رد التماس , طرفین از توافق باخبر می گردند .

 

اعاده دادرسی و توقف اجرای حکم

اعاده دادرسی مورد دوم رسیدگی به صلاحیت پرونده است , در این حالت دادگاه با صادر شدن قرار زمان انتخاب وقت دادرسی و بیان آن به همراه ورژن دوم از خواهش طرف مقابل و اعلام وقت به درخواست کننده . در‌این‌صورت دادگاه بایستی ماهیت پرونده را با در لحاظ تصاحب کردن ماهیت آن روشن نماید . چون با قبول اعاده دادرسی , حکم گذشته ابطال می شود و دادگاه با رسیدگی حساس , اعاده دادرسی حکم تازه صادر می نماید . البته در شرایطی که هر دو حکم با اعاده دادرسی تضاد داشته باشد , دادگاه نباید بعداز صادر شدن توافق برای قبول اعاده دادرسی و ترک حکم دوم , حکم را مجدداً صادر نماید . در‌این حالت , پاراگراف نخستین به قوت خویش باقی خواهد ماند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *