آنچه شما واقعا نیاز به دانستن در مورد یک شبکه MPLS

[ad_1]

MPLS… یا Multi-Protocol Label Switching…. به نظر می رسد buzzword برای اتصال شرکت داده های شبکه های این روز است. اما MPLS است که واقعا چیزی جدید. آن بوده است در اطراف چندی در واقع. شاید در حال حاضر آن را فقط به دست آوردن محبوبیت بیشتر و در نتیجه قابل توجه پذیرش عمومی و معروفیت. حق به طوری که بیش از حد. MPLS ارائه می دهد بسیاری از مزایای بیش از سنتی T1 point-to-point WAN معماری.

اما….. به تصمیم می گیرید اگر MPLS است که واقعا مناسب برای شبکه خود را مورد نیاز….. وجود دارد برخی از چیزهایی که شما نیاز به درک ،

هیچ کس “MPLS خدمات”. بسیاری از آنچه که شما دریافت می کنید بستگی دارد که چگونه ارائه دهنده خدمات مهندسی و ساخته شده خود را در هسته شبکه. به یاد داشته باشید که بسیاری از حامل خود نیست و کل شبکه را به قطعه با هم یک سرویس از دیگر حامل های شبکه و یا اتصال با دیگر حامل به گسترش رسیدن به خود را.

تلفن-mode MPLS ذکر شد: در واقع این دستگاه خودپرداز است که یکپارچهسازی با سیستمعامل مجهز MPLS. مراقب باشید با این کار برای برنامه های کاربردی VoIP به دلیل آن می تواند استفاده از پهنای باند بسیار ناکارآمد است.

MPLS می توانید پشتیبانی از QoS اما بسیاری از خدمات نیستند مهندسی با این و یا تنها با بسیار اساسی اولویت بندی. همچنین این خدمات اغلب ساختار برای کاهش پتانسیل پیچیدگی و برای اطمینان شبکه می تواند مقابله. خرس در ذهن یک نمونه روتر MPLS فقط می تواند یک درصد از “اولویت بالا زمان واقعی” ترافیک. اگر هر کس می فرستد و تمام اطلاعات خود را به عنوان اولویت بالا و سپس سود را از دست داده است و شبکه ممکن است رنج می برند. معمولا QoS ارائه شده است که تعداد کمی از خدمات کلاس ها به طور معمول 3 یا 4.

بزرگترین تنگنا در هر گونه خدمات است که به طور معمول دم مدار به هر یک از محل خود. اگر شما حرکت از یک T1 مش به یک سرویس MPLS و سپس شما به احتمال زیاد پیدا کنید که برخی از سایت ها نیاز به پهنای باند بیشتر از دیگران است. ردیابی مورد نیاز برای این پهنای باند است که معمولا مشکل خود را اگر چه این سرویس فراهم می کند و ممکن است به شما برخی از ابزار گزارش برای کمک به این. من می خواهم جلوگیری از ارائه دهندگان خدمات که نمی تواند ارائه این آن را به عنوان آن را بسیار دشوار است برای شما برای مدیریت پهنای باند.

اگر شما عامل های چندگانه در کلاس های خدمات پس مدیریت خود را از این دم مدارهای پیچیده تر به عنوان شما نه تنها باید به کار کردن چقدر پهنای باند مورد نیاز برای هر دم مدار اما چه مقدار از آن را باید متعلق به هر یک از خدمات کلاس.

در مورد انعطاف پذیری در ارائه دهندگان خدمات هسته ای از خدمات است که به طور معمول بسیار انعطاف پذیر به شکست. اما هنگامی که شکست رخ می دهد در اغلب موارد (بسته به اینکه چگونه خدمات مهندسی است) این تغییر مسیر می تواند یک دوم یا دو. در این شبکه دوباره همگرایی به شما دست خواهد داد بسته است. بسته به پروتکل ترافیک خود را با استفاده از این می تواند بی اهمیت و یا ویرانگر باشد. برای مثال برخی از VPN و VoIP خدمات زنده نمی این هست.

به طور معمول انعطاف پذیری است که به طور خودکار ارائه شده به مشتری می باشد. به طور معمول شما باید یک دم مدار و یک روتر در هر سایت. اگر هم نتواند (یا اگر ارائه دهنده خدمات PE روتر دارای مشکلات) شما از دست دادن سرویس به سایت کاملا.

اگر این مسئله شما نیاز به عامل ارتباط دوگانه. وجود دارد چند راه برای انجام این کار و ارائه دهندگان خدمات مختلف ارائه خواهد شد گزینه های مختلف. مطمئن شوید که خود را مهندس شبکه درگیر به عنوان شیطان در جزئیات در اینجا برخی از گزینه های که صدا مانند آنها ارائه فوق العاده سطح از انعطاف پذیری ممکن است به عنوان خوب به عنوان آنها را صدا بسته به اینکه چگونه شبکه داخلی خود را پیکربندی شده است.

و البته کلید همه از این است که Sla: چه چیزی آنها ارائه دهد ؟ چه اتفاقی می افتد اگر آنها آنها را شکست ؟ چگونه می توانم آنها گزارش آنها را به شما ؟

به طور کلی خدمات MPLS هستند یک راه عالی برای اجرای چند سایت اطلاعات شبکه از جمله خدمات VoIP است. من را دیده اند بسیاری از حامل و مشتریان خود را برای انجام این کار با موفقیت ،

صرفا سخن گفتن MPLS ارائه نمی دهد QoS. QoS انجام می شود اولویت بندی ترافیک و بیشتر IP روتر حتی کسانی که در ستون فقرات اینترنت می توانید انجام دهید این است. تفاوت در این است که آیا آنها در حال پیکربندی برای انجام این کار یا نه. در MPLS شبکه MPLS ارائه شده توسط استاندارد روتر ویژگی های. MPLS تکنولوژی (به طور خاص مهندسی ترافیک) می دهد حامل کنترل بهتر چگونه این ترافیک اولویت بندی و روت (و ترمیم در مورد شبکه گسل). همه این است که آنها اعتماد به نفس به پشتیبانی SLAs.

همانطور که اشاره کردم “QoS” ارائه شده است به عنوان مجموعه ای از “خدمات کلاس”. به طور معمول این چیزهایی مانند “زمان واقعی”, “اولویت بالا” و “هر چیز دیگری”. نقشه برداری ترافیک واقعی به این کلاس ها می تواند انجام شود در چند راه مختلف اما این است که تا حد زیادی به شما برای کنترل. برای مثال شما می توانید به راحتی با قرار دادن وب سایت در حال دیدن سایت شما ترافیک به “زمان واقعی” اگر چه این به طور معمول خواهد بود یک چیز گنگ انجام دهد.

من پیشنهاد می کنم در مورد MPLS از نظر عملکرد و هزینه و تداوم در برابر ‘سنتی’ یا ‘میراث’ شبکه های داده است که در حال حاضر بسیار قوی یعنی MPLS فراهم می کند مزایای قابل توجهی در همه مناطق 3.

کلید ملاحظات هنگام مهاجرت شامل ارائه دهنده انتخاب دسترسی به رسانه (به عنوان مثال با استفاده از اترنت به جای SDH/SONET) تصمیم گیری در گرداندن مراکز فساد مدیریت شده یا مدیریت نشده سرویس (که اغلب به نام سیم-تنها) و ارائه دهندگان توانایی به نقشه خود را CoS/QoS به برنامه های کاربردی شما نیاز به پشتیبانی می کند. این به ویژه مهم است اگر شما هر عامل اختصاصی برنامه های کاربردی.

نیز وجود دارد یک افزایش روند استفاده از WAN بهینه سازی/نرم افزار مدیریت راه حل یا به عنوان یک سرویس ارزش افزوده از ارائه دهنده و یا از جایگزین انتگرال یا در واقع انجام آن را در خانه. این مهم است که می گویند برای صدا و یا برنامه های کاربردی مانند CITRIX.

MPLS ارائه دهندگان نیز در حال حاضر ارائه یک مجموعه کامل از خدمات ارزش افزوده مانند یکپارچه اینترنت, مدیریت شبکه مبتنی بر فایروال و کنترل از راه دور کاربر پشتیبانی می کند. اگر اینها برای شما مهم است مطمئن شوید که به ارائه دهندگان نشان می دهد که چگونه این است به دست آورد.

در انتخاب خود را از ارائه دهنده اطمینان حاصل شود آنها را خوب پوشش جغرافیایی در مناطق خود و تجربه خود را در بخش بازار. من همیشه توصیه می شود درخواست تا 3 مراجع است. به همان اندازه که من فکر می کنم عاقلانه است که به درک چقدر مهم است مشتری شما خواهد بود به ارائه دهنده. آن را همه به خوبی و خوب با استفاده از رهبر بازار (می گویند با توجه به Gartner)….. اما شما اغلب بهتر خدمات از یک سرویس دهنده است که ارزش و واقعا می خواهد کسب و کار شما.

نیاز به کمک طراحی مناسب MPLS configuration برای شبکه خود را ؟ وجود دارد یک تن از منابع….. رایگان و هزینه….. ذکر شده و مورد بحث در پهنای باند کشور است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.