آنچه از انواع الکترودهای جوشکاری باید بدانیم – ساخت24

الکترودهای ضد سایش را میتوان بر روی فولادهای ساده کم کربن بصورت مستقیم استفاده کرد ولی اگر نیاز باشد روی فولادهای سخت جوش مانند فولادهای ریخته گری منگنزی عملیات هاردفیسینگ را انجام دهیم نیاز به استفاده از الکترود استیل و بصورت خاص استاندارد E 307 داریم. کلاس پنجم یا اکسیدی : اکسید آهن به مقدار زیاد در پوشش آن است و به علت سرباره سنگین مقدار نفوذ جوش کم بوده اما جوش حاصل پخ و صاف می باشد ولی دارای استحکام کمتری نسبت به جوش حاصل از الکترودهای دیگر است . این الکترود جوشکاری نیز مانند الکترود با انجماد پرشده دارای روکش سنگین فلاکس می باشند، سرعت بالای رسوب گذاری این نوع الکترودها مثال زدنی است. همچنین این یک فرآیند با سرعت بالا برای صنایع با تولید بالا می باشد. میزان رسوب سیم جوش یکی از ویژگی های است که برای که با بالا بردن سرعت جوشکاری به عنوان مزیت محصول محسوب می شود . از ویژگی های ان مقاومت بالا در برابر ضربه و ترک می باشد که از آن برای جوشکاری های مخازن تحت فشار و فولاد ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در جوشکاری ها اغلب دو مورد به عنوان عیب کار وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

الکترود ضد سایش در الکترود سلولزی سطح جوش به صورت خشن و ناهموار بوده و از آنجا که در پوشش سلولزی امکان نم گیر بودن آنها زیاد است، امکان خراب و فاسد شدن آنها بسیار زیاد می باشد. این الکترود برای جوش کاری در همه حالت ها با جریان های متناوب و یا مستقیم الکترود ایساب مثبت مناسب و قابل استفاده می باشد. پوشش الکترود شامل مقدار قابل ملاحضه ای کربنات کلسیم و فلورید آهک و فلوراسپار می باشد . در رابطه با الکترود چدن خاکستری گفتنی است که چـدن خاکستری بوسیله شکل بخصوص گرافیت در ساختارش شناخته می شـود. چنانچه الکترود ها نسبت به نوع کار صحیح انتخاب نشوند ماکزیمم مقاومت و استقامت را در برا بر فساد تدریجی نداشته و در بعضی موارد باعث شکنندگی فلز نیز خواهند شد .البته استثناهایی نیز وجود دارد که برای انها الکترودها ی ویژه ای تهیه شده است .مانند اتصال قطعات برنج و چدن یا برنج و اهن به یکدیگر . از انجایی که اکثر جوشکاری ها روی اهن و الیاژهای ان انجام می گیرد لذا الکترودهایی که برای اهن مصرف می شوند نسبت به انواع دیگر زیادترند .

قیمت سیم جوش را در ابتدای مطلب مشاهده نمدید. اجازه بدهید مقداری بیشتر روی آنالیز و عناصر بحث کنیم. ترکیب منگنز با مقداری کروم و وانادیوم میتواند مقاومت مطلوبی به سه پارامتر سایش، ضربه و پرس یا فشار ایجاد نماید. قبلا گفتیم که الکترود آما 1600 با استاندارد الکترود E6 UM 60 تولید میشود و جایی که سه فاکتور سایش، ضربه و فشار در تجهیز داشته باشیم بهترین عملکرد را خواهد داشت. پیرو یک سنت اشتباه، بسیار زیاد مشاهده میکنیم که هر جایی که صحبت از هاردفیسینگ و الکترودهای ضد سایش میشود از برند آما 1600 استفاده میکنند. چنانچه کالای مورد نظر خود را در لیست قیمت مشاهده نمی کنید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. قیمت سیم جوش را در ابتدای مطلب مشاهده نمدید. در این وضعیت جوش دارای سطح صاف بوده و سرباره آن براحتی جدا الکترود استیل ضد سایش می گردد. رقم دوم از سمت راست وضعیت جوشکاري را که الکترود جوشکاری براي ان ظراحی شده است را نشان میدهد. شما با داشتن اطلاعات کافی از الکترود ها و مارک های موجود می توانید که بهترین الکترود را انتخاب نمایید. با این الکترود می توان از جریان یکنواخت و متناوب استفاده کرد . عناصری که این پوشش ها را تشکیل می دهند فضای قوس الکتریکی را یونیزه نموده و جوشکاری با جریان متناوب را اسنتر می نماید.

روکش این الکترود از نوع روتیلی بوده و در محل هایی که سایش فلز با فلز وجود دارد استفاده می شود. همینطور در معدن رو تجهیزاتی مانند انواع سنگ شکن ها، ناخن بیل ها و باکت های ماشین آلات حمل، اسکراپرها، باله های میکسر، لبه های فن مورد مصرف شدیدی دارد. آلیاژ استیل تنوع بسیار زیادی در حدود 150 درجه مختلف دارد که 15 تای آن کاربرد بیشتری در صنایع مختلف دارد. این کد از تولیدات ضدسایشی شرکت آما شامل عناصری مانند کروم، کربن، مولیبدن، منگنز و وانادیوم میباشد که برای تحمل سه عامل همزمان: سایش، ضربه و فشار مناسب است. این سنگ ها در برابر فشار و ضربه، انواع مختلفی دارند. به طور کلی موارد استفاده این محصولات در صنایع خودروسازی، صنایع ساخت تجهیزات تحت فشار مخازن، مبدل های حرارتی و صنایع حمل و نقل می باشد. توجه داشته باشیم که مقدار زیاد کروم به تنهایی باعث افزایش مقاومت سایشی نخواهد شد بلکه ترکیب ایده آلی از کروم و عوامل کارباید ساز در هر پیوندی میتواند باعث افزایش سختی در الکترودهای ضدسایش و نهایتا تعیین کننده ارتقای طول عمر تجهیزات باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *