در موضوع کشت و مصرف محصولات تراریخته، عوامل اقتصادی بسیاری دخیل است. به همین جهت هر طرف ماجرا سعی می‌کند موضوع را از دید خود توصیف کند و نفع و ضررهای ماجرا را با توجه به اهداف سود و زیان خودش مطرح کند. یکی از جنبه‌های مهم در این میان، نحوه‌ی عملکرد کشورها در این زمینه است. اینکه چه کشوری حاضر است چه مقدار از زمین‌های کشاورزی‌اش را به این بذرها اختصاص بدهد، کدام کشورها اجازه‌ی مصرف این محصولات را می‌دهند، چه کشورهایی صادرکننده و چه کشورهایی واردکننده‌ی این محصولات هستند و… همه آمارهایی هستند که هر سازمانی در دنیا با توجه به منافع خود سعی می‌کند آن‌ها را اعلام و تحلیل کند. در این میان ما سعی کردیم تا با استفاده از منابعی بی‌طرف، تصویری را از آنچه در دنیا در این زمینه می‌گذرد، در اختیار شما بگذاریم. بسیاری از اطلاعاتی که در این بخش ارائه شده است از منابع منتشرشده توسط «the Royal Society» نقل شده که این مجموعه، انجمن علمی مستقلی در انگلستان است.

چه کسانی تراریخته کشت می‌کنند؟

اولین محصول تراریخته‌ی تجاری دنیا در سال ۱۹۹۴ در ایالات متحده آمریکا تولید شد. این محصول گوجه‌ای بود که برای تأخیر در له شدن و فسادش، تحت دست‌ورزی ژنتیکی قرار گرفته بود. درا واسط دهه‌ی ۱۹۹۰ کشت‌وکار این دست محصولات رونق و گسترش پیدا کرد. محصولات تراریخته‌ای که تا به حال به طور گسترده در دنیا کشت شده‌اند، سیب‌زمینی، کدو، یونجه، بادمجان، چغندرقند، پاپایا، کلزا، ذرت، سویا و پنبه هستند. در میان این محصولات، سویا بیشتر از همه کشت شده‌است و بعد از آن هم ذرت، پنبه و کلزا مقام‌های دوم تا چهارم را دارند. در حال حاضر  ۸۳ درصد از تولید جهانی سویا، ۷۵ درصد از تولید جهانی پنبه، ۲۹ درصد از تولید جهانی ذرت و ۲۵ درصد از
تولید جهانی کلزا، از طریق بذرهای تراریخته انجام می‌شود.

کشورهای آمریکا، برزیل و آرژانتین بیش‌ترین کشت تراریخته را در میان کشورهای دنیا دارند. در اتحادیه‌ی اروپا پنج کشور اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، رومانی و اسلوواکی تولیدکننده‌ی ذرت تراریخته هستند. در آفریقا هم آفریقای جنوبی، بورکینافاسو و سودان پنبه‌ی تراریخته کشت می‌کنند.

چه کسانی تراریخته مصرف می‌کنند؟

در میان کشورهایی که محصولات تراریخته تولید می‌کنند، آمریکا، برزیل، آرژانتین، هندوستان و کانادا، به ترتیب بزرگ‌ترین مصرفکننده‌های این محصولات هستند.
مهم‌ترین مصرف ذرت و سویای تراریخته در تغذیه‌ی حیوانات است. گوشت، شیر و تخم‌مرغ حیواناتی که از این محصولات تغذیه می‌کنند، غذای بسیاری از مردم دنیا هستند. از محصولات تراریخته در مواد غذایی فرآوری‌شده مثل روغن‌های مخصوص پخت‌وپز، انواع سس‌ها، انواع بیسکویت و… هم به‌طور گسترده در دنیا استفاده می‌شود. در سه کشور، محصولات خام تراریخته به‌طور رسمی مصرف می‌شوند: آمریکا (یونجه، کدو و پاپایا)، چین (گوجه‌فرنگی، پاپایا و فلفل شیرین) و بنگلادش (بادمجان). اما اتحادیه‌ی اروپا تابه‌حال اجازه‌ی استفاده‌ی هیچ محصول تراریخته‌ی خامی را برای مصرف انسانی نداده است. هر چند سازمان ایمنی غذایی اتحادیه‌ی اروپا (EFSA) به عنوان تنها مرجع
رسمی تصمیم‌گیری در خصوص محصولات تراریخته در ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، تاکنون به بیش از ۷۰ محصول تراریخته مجوز کشت و مصرف در اتحادیه‌ی اروپا داده است و به این روند هم ادامه می‌دهد. به خاطر همین در بعضی کشورها، طبق قانون باید محصولات تراریخته با برچسب‌هایی از دیگر محصولات جدا شوند. در این کشورها، علاوه بر میوه‌ها و سبزیجات تراریخته، گوشت، تخم‌مرغ و محصولات لبنی مربوط به حیوانی هم که با خوراک تراریخته تغذیه شده است، باید از سایر محصولات موجود در بازار قابل تمایز باشد.

 

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.