گزارش ادعایی یک شهروند:  آن روز برای قدم زدن بیرون رفته بودم. هوا آفتابی، بدون ابر و بسیار لذت‌بخش بود. در حال قدم زدن بودم که نگاهم به تیر برق و سیم‌های مخابراتی روی آن افتاد. در بعضی شهرها، روی این تیرها، آنتن‌های وای‌فای رایگان وجود دارد، در نتیجه، چیزی روی این تیر دیدم که کنجکاوی‌ام را تحریک کرد. همین‌طور که بالا را نگاه کردم، ناگهان چهار گوی را دیدم که با سرعت در حال پرواز در آسمان بودند. ما در آن شهر، سه فرودگاه و یک پایگاه ناسا داریم. در نتیجه، همیشه در آسمان، یک یا دو هواپیما در حال پرواز هستند. مدل‌های آن‌ها فرق می‌کند، از هواپیمای تک‌موتوره تا جت‌های بزرگ مسافربری و حتی جنگی را شامل می‌شود. ولی تا آن روز چنین چیزی در آسمان ندیده بودم.
به ‌سرعت موبایلم را آماده کردم و شروع به فیلم گرفتن از آن‌ها کردم. اگر در یک مونیتور بزرگ این فیلم را ببینید، آن‌ها را به‌خوبی مشاهده خواهید کرد. زمانی که از گوی‌ها فیلم می‌گرفتم، نمی‌توانستم آن‌ها را در صفحه‌ی موبایلم ببینم، در نتیجه تنها حدس می‌زدم که از چه نقطه‌ای فیلمبرداری کنم.
چیزی که باعث شد احتمال یوفو بودن این گوی‌ها را بدهم، این بود که آن‌ها تقریبا نیمه‌شفاف بودند. اگر فیلم سینمایی «غارتگر» (Predator) را دیده باشید، به یاد دارید که این بیگانه قادر بود نامرئی شود. من هم ‌زمانی که به گوی‌ها نگاه می‌کردم، تقریبا همان حس را داشتم، چون آن‌ها تقریبا همرنگ آسمان به نظر می‌رسیدند. من در کل چهار گوی را می‌دیدم. سه گوی اول، در آرایش مثلثی قرار داشتند و چهارمین گوی هم سعی داشت تا به آن‌ها بپیوندند. در ویدئو می‌بینید که سه گوی با سرعت نسبتا زیادی در حرکت هستند و آرایش مثلثی ندارند، چون در ۱۰ ثانیه‌ای که موبایلم را بیرون آوردم و شروع به فیلمبرداری کردم، این آرایش از بین رفته بود. آن‌ها بعد از به هم زدن آرایش، در یک راستا به پرواز خود ادامه دادند. اگر در ویدئو می‌بینید که کمی لرزش وجود دارد، به خاطر این است که آن‌ها را در قاب دوربین نمی‌دیدم و نمی‌دانستم که آیا آن‌ها در فیلم دیده می‌شوند یا نه.
ساعت دقیقا ۱۲:۰۳ ظهر بود. گوی‌ها از شمال‌شرقی به‌سوی جنوب‌غربی در حرکت بودند. به نظر می‌رسید که ارتفاع پروازی آن‌ها بسیار زیاد است و برای حرکت سریع هم مشکلی ندارند.

ویدئوی این شهروند را با هم ببینیم:

 

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.