در نگاه اول تصور می‌کنید به یکی از آخرین محصولات «فراری» یا طراحی‌های «پنین‌فارینا» نگاه می‌کنید، اما این‌طور نیست. این خودرو که «Kode57» نام دارد، به دست «کن اوکویاما» طراح خودروهای اسپرت در کشور ژاپن طراحی و ساخته شده است. البته حدس نخست شما چند هم بیراه نبوده است، چرا که اوکویاما پیش از این در پنین فارینا مشغول به کار بود و در طراحی خودروهایی چون «کوروت C5»، «پورشه ۹۱۱(۹۹۶)» و «فراری انزو» مشارکت داشت. با پروفسورها باشید.

ابرخودروی Kode57 بدنه‌ای از فیبر کربن دارد. در مقایسه با مدل‌هایی مانند فراری انزو «روسا» (Rossa) دماغه‌اش کوچک شده است و بالچه‌های جلو را از دست داده تا چرخ‌ها به زیبایی دیده شوند. پشت خودرو هم طراحی زیباتر و مدرن‌تری دارد و چراغ‌های مدور بزرگ، جلوه‌ای عجیب به آن بخشیده‌اند. کافی است درهای قیچی‌وار خودرو را کاملا باز کنید تا Kode57 با تمام زیبایی‌اش به چشم بیاید.

موتور خودرو همان موتور «فراری GTB599» است، موتور ۱۲ سیلندری از جنس آلومینیوم به حجم شش لیتر و قدرت ۶۱۲ اسب بخار که سرعت خودرو را به مرز ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. از این خودرو فقط پنج دستگاه ساخته خواهد شد که هر یک ۲ و نیم میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

ویدئوی تبلیغاتی Kode57

 

 

 

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.