یکی از سازمان‌های رسمی دولت شیلی با عنوان اختصاری «CEFAA» که مسئول بررسی پدیده‌ی اجسام پرنده‌ی ناشناس است، در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ (دی ۱۳۹۵) گزارشی رسمی در این مورد منتشر کرد که شامل یک ویدئوی نه‌دقیقه‌ای از این جسم ناشناخته بود. این تحقیقات برای بیش از دو سال، متخصصان این سازمان را به خود مشغول کرده بودند. ویدئوی این حادثه به وسیله‌ی یکی از هلی‌کوپترهای نیروی دریایی شیلی در حین یک گشت‌زنی عادی گرفته ‌شده بود. افراد داخل این هلی‌کوپتر در حالی ‌که با دوربین‌های عادی و مادون‌قرمز از این جسم فیلم می‌گرفتند، از دو پایگاه راداری مختلف در مورد آن پرس‌وجو کردند، ولی این دو پایگاه، اعلام کردند که نمی‌توانند این جسم را در رادارهای خود مشاهده کنند. عجیب‌ترین نکته‌ی این فیلم، این است که جسم پرنده‌ی موردنظر، دو بار آب یا نوعی گاز داغ را از خود به بیرون اسپری می‌کند که در ویدئوی فروسرخ، به‌خوبی قابل ‌مشاهده است. هلی‌کوپتر پس‌ از آن‌که این جسم دور و درون‌ابرها ناپدید شد، محل را ترک کرد و به پایگاه خود بازگشت.
پس از بازگشت به پایگاه، ویدئوی تهیه‌شده به واحد CEFAA ارجاع داده شد، اما با وجود تلاش خستگی‌ناپذیر کمیته‌ای از متخصصان مختلف صنعت هوانوردی و انجام مطالعات مختلف، تیم تحقیقاتی، قادر به توضیح یا شناسایی این جسم نبودند. در نهایت، این تیم تحقیقاتی بعد از دو سال مطالعه، این جسم را یک «پدیده‌ی هوایی ناشناخته» یا به‌عبارت‌ دیگر، یک «یوفو» معرفی کردند.
این حادثه به دلیل این‌که توسط یکی از سازمان‌ها و واحدهای مطالعاتی رسمی و دولتی یک کشور قابل توضیح نبود، در حقیقت، یکی از قابل‌توجه‌ترین رویدادهای چند سال اخیر درزمینه‌ی یوفولوژی بود، اما تنها پس از گذشتن یک هفته از انتشار این گزارش، یک گروه تحقیقاتی خصوصی به‌راحتی نشان دادند که این جسم پرنده، یک هواپیمای معمولی بوده است.

بیایید این ویدئو را با هم تماشا کنیم:

 

 

 

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.